میراث آریا/سهراب گیلانی در مراسم آغاز به کار کارگاه بین‌المللی آموزشی مدیریت گردشگری پایدار، اظهار کرد: گردشگری بر سه پایه استوار است، آثار و جاذبه‌های تاریخی که در منطقه ما به‌وفور وجود دارد، فراهم آوردن شرایط برای حضور گردشگر با تأمین زیرساخت‌های موردنیاز و نیز اقامتگاه‌های مناسب.
او با بیان این‎که شوشتر در دو بخش آخر مشکل داشت، افزود: خوشبختانه با تدبیر در این زمینه و با تلاش فراوانی که انجام دادیم، پارک کوهستان در شهرستان گتوند در حال ساخت است و در جنت‌مکان، ترکالکی و به‌زودی در شوشتر ساحل‌سازی عظیم آغاز می‌شود و مقدمات برای تفریح همزمان 100هزار نفر در کنار ساحل رودخانه فراهم خواهم شد.
نماینده شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی گفت: در مقابلِ بقعه شیخ شوشتری به مساحت 11 هکتار، با اعتبار 200میلیارد ریال ساحل‎سازی آغاز خواهد شد که این مهم با گرفتن مصوبات مورد نیاز و مجوزها به‌زودی انجام می‎شود.
او خطاب به معاون میراث‌فرهنگی کشور تأکید کرد: در بخش راه‌اندازی اقامتگاه‌ها نیز از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استمداد می‌طلبیم و باید در روند پرداخت تسهیلات و حضور سرمایه‌گذاران در شهرستان شوشتر همکاری داشته باشند چراکه زمینه در شهرستان شوشتر کاملاً مهیا شده است.
گیلانی با اشاره به قدمت شهرستان شوشتر خاطرنشان کرد: «شوشتر بر اساس کتاب کریشمن سابقه 10هزارساله دارد که این سابقه درخشان به دلیل آثار تاریخی بازمانده از ساسانیان و هخامنشیان است و این آثار درحال حاضر موجود هستند.
او با تأکید بر مرمت آثار تاریخی شوشتر تصریح کرد: این مرمت‎ها به‌صورت کاملاً علمی باید انجام شود تا مداخله‎ای در آثار تاریخی صورت نگیرد که البته در این زمینه در شوشتر نیروهای متخصص و توانمندی وجود دارند که بتوانند به بهترین وجه ممکن کارها را به نتیجه برسانند.
نماینده شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: عملکرد بند میزان مانند سد تنظیمی گتوند است؛ وزیر نیرو قول داد که برای بند میزان نیز که 33 کیلومتر تا بندقیر مدیریت آب را در اختیار دارد، بودجه سالانه بگذارد، ولی با وجود تصویب آن، هنوز در این زمینه اقدام عملی مشاهده نشده است که امیدواریم این موضوع نیز هرچه زودتر عملی شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335