تسنیم/مدیرکل هواشناسی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد به نسبت شدید که از روز دوشنبه گذشته در شمال استان آغاز شد، در ۴۸ ساعت گذشته با اوج خود رسید و بیشینه سرعت باد ۹۰ کیلومتر بر ساعت ثبت شد.
محسن حیدری اظهار داشت: هم اکنون قدری از سرعت وزش باد در شمال استان کاسته شده و سرعت لحظه ای آن 29 کیلومتر بر ساعت است.
اخطاریه هواشناسی؛ دریای عمان و ‌تنگه هرمز تحت تاثیر ‌طوفان حاره‌ای کیار قرار دارد
وی ادامه داد: در این مدت در زهک نیز بیشینه سرعت وزش باد به 18 متر بر ثانیه معادل 65 کیلومتر بر ساعت رسید.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: وزش باد با شدت کمتر نوار شرقی و مرز غربی استان را نیز فرا گرفت به طوریکه بیشینه سرعت وزش باد در مهرستان و خاش به 50 کیلومتر بر ساعت رسید.
حیدری گفت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی امروز نیز وزش باد در شمال ، نوار شرقی و مرز غربی استان ادامه دارد اما سرعت وزش باد از شدت کمتری برخوردار است.
وی به کاهش دمای هوا در استان اشاره کرد و افزود: روند کاهش دما که از دو روز گذشته در استان آغاز شده، امروز به اوج خود رسید و دمای هوا در 17 شهر روند کاهشی به خود گرفت.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بیشترین کاهش دما با میزان 12درجه سلسیوس در شهر نصرت آباد روی داد و پس از آن زاهدان، خاش و ایرانشهر نیز بین 11 تا 10 درجه کاهش دما داشته اند.
دمای زاهدان به نقطه انجماد رسید
محسن حیدری در زاهدان اظهار داشت: این سردترین دمای زاهدان از هشتم اسفند سال گذشته تا امروز است.
وی ادامه داد: زاهدان با این دمای هشتمین مرکز استان سرد کشور نیز شد به طوریکه سرمای هوا در آن حتی از شهرهای ارومیه، سنندج، تبریز و خرم آباد نیز سردتر بوده است.
مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان افزود: علاوه بر زاهدان، بامداد امروز دمای خاش نیز به 2 درجه سلسیوس بالای صفر رسید و صبح خنکی برای مردم این شهرستان رقم زد.
حیدری خاطرنشان کرد: سرمای هوای حاکم در استان در نتیجه نفوذ زبانه های پرفشار و ریزش هوای سرد از عرض های بالاتر به استان است که انتظار می رود به تدریج روند کاهش دما در شهرهای جنوبی تر استان نیز روی دهد.
وی تصریح کرد: روند کاهش 5 تا 10 درجه ای دما از دو روز گذشته در استان آغاز شده است به نحوی که بیشترین کاهش دما با 12 درجه سلسیوس در نصرت آباد روی داده است.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در حالی امروز کمینه دمای نصرت آباد به 3.4 درجه سلسیوس بالای صفر رسید که قبل از نفوذ هوای سرد به استان کمینه دمای این شهر 15.6 درجه سلسیوس بوده است. تا امروز دمای زاهدان، خاش و ایرانشهر نیز بین 11 تا 10 درجه کاهش یافته است. 
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c