ایرنا/رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در مراسم تجلیل از ٣٠ بهورز نمونه ١٠ شهرستان حوزه این دانشگاه گفت: بیش از هزار بهورز در ۵۵٠ خانه بهداشت در حوزه زیرپوشش این دانشگاه مشغول ارائه خدمات بهداشتی به روستائیان هستند.
دکتر مهران امینی‌فرد اظهار داشت: مهمترین شاخص عملکرد بهورزان افزایش پوشش واکسیناسیون، کاهش چشم گیر مرگ و میر کودکان به دلیل بیماری های واگیر، کاهش مرگ و میر مادران و ارتقاء سطح بهداشت عمومی در روستاها است.
وی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت، گفت: بهورزان به عنوان یکی ار ارکان اصلی اجرای این طرح، نقش مهمی در تحقق اهداف این طرح ملی بر عهده دارند و انتظار داریم تا خدمات بهداشتی بیش از پیش و با کیفیت بیشتری به روستائیان ارائه شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر افزود: عرصه عمومی حفظ سلامت جامعه بر پایه و ستون کار بهورزان و خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشتی درمانی استوار است.
در این مراسم با اهداء لوح و هدایایی از ٣٠ بهورز نمونه شهرستانهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر تجلیل شد.
استان سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی و پراکندگی شهرها و روستاها در بخش بهداشت و درمان به سه حوزه تبدیل شده که شهرستان شمالی استان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل، شهرستانهای مرکزی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستانهای جنوبی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c