ایرنا/بیش از ۲ سال از فعالیت «حسین بابایی» به عنوان شهردار ملایر می‌گذرد و این نخستین باری است که شورانشینان عملکرد مدیریت شهری را در بوته سوال قرار داده‌اند و ماه گذشته طرح سوال از شهردار را کلید زدند.
البته اعضای شورای اسلامی شهر ملایر پایان سال گذشته سوال‌هایی را نیز به صورت شفاهی از شهردار ملایر مطرح کردند که پاسخ شهردار قانع کننده بود و طرح سوال در حد شفاهی خاتمه یافت.
اما گویا شورانشینان از روند عملکرد مدیریت شهری انتقاد دارند و به سوال شفاهی از شهردار بسنده نکردند و پس از کش و قوس‌های فراوان بالاخره یازدهم مهر امسال سوال کتبی از «حسین بابایی» را مطرح کردند و به گفته اعضای شورا به دلیل همزمانی با ایام اربعین ابلاغ سوال‌ها به شهردار تا هفته گذشته به طول انجامید.
اعضای شورای اسلامی شهر ملایر پنج سوال را که بیشتر در حوزه درآمدهای پایدار شهری، طرح‌های نیمه تمام، برنامه آینده شهردار برای تامین حقوق و دستمزد پرسنل، پیمانکاران و مواجهه با بحران است، پنجشنبه هفته گذشته به شهردار ابلاغ کردند و شهردار در ۱۰ روز فرصت دارد به این سوال‌ها پاسخ دهد.
میزان درآمدهای پایدار شهری با ذکر روش‌های تامین و ایجاد درآمد، درصد تحقق بودجه در هفت ماه نخست سال با ذکر منابع، مبلغ، عنوان عوارض، جریمه، مالیات بر ارزش افزوده با سایر منابع اعلام و درصد پیشرفت فیزیکی طرح‌های عمرانی و انتفاعی از ابتدای تصدی‌گری شهردار با ذکر نام و درصد پیشرفت از جمله سوالات طرح شده از شهردار است.
علت اتکای بیش از حد شهرداری به درآمدهای حاصل از جرایم کمیسیون ماده صد و عوارض پروانه ساختمانی، تعهد نداشتن منابع درآمد پایدار و برنامه‌های آتی شهردار در مواجهه با بحران، رکود اقتصادی و تامین منابع مالی مورد نیاز با پیش‌بینی مبلغ درآمد سوال‌هایی است که اعضای شورای اسلامی شهر ملایر از شهردار پرسیده‌اند.
قرار است شنبه آینده پس از اتمام مهلت ۱۰ روزه از زمان ابلاغ سوال‌ها، شهردار ملایر در صحن شورا حاضر و به این سوال‌ها پاسخ دهد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e