فارس/آیین افتتاح آبرسانی به هشت روستای گچساران با حضور معاون استاندار، نماینده مردم گچساران، مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد و دیگر مسوولان شهرستانی در روستای سرتیره برگزار شد.
در این آیین فیض الله پاسره اظهار کرد: مجتمع آبرسانی به هشت روستای بویراحمد گرمسیر از توابع شهرستان گچساران با اعتباری به میزان 48 میلیارد ریال تامین اعتبار و افتتاح شد.
وی با بیان اینکه احداث مجتمع آبرسانی به هشت روستای گچساران از محل اعتبارات بنیاد برکت، استانی و ملی تامین اعتبار شده است، گفت: با احداث این مجتمع هشت روستای گچساران از جمله روستای رودبال، اسلام آباد نازمکان، نازمکان علیا، نازمکان سفلی، گدار شهری، گبرستان از آب شرب سالم بهره‌مند شدند.
مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه هشت روستای گچساران با جمعیت یک هزار و 300 نفر از آب شرب سالم برخوردار شده‌اند، گفت: آبرسانی به روستای شامبرکان در آینده نزدیک صورت خواهد گرفت.
پاسره عنوان کرد: در منطقه رودبال یک حلقه چاه به عمق 10 مترحفاری، 2 مخزن ذخیره آب جمعا به حجم 600 متر مکعب، 1500 متر مربع حریم حفاظتی، 10 کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع در این پروژه اجرا شده است.
این مسوول خاطرنشان کرد: ساکنان این روستا تا افق 2 سال آینده دیگر با مشکل آب روبرو نخواهند شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277