باشگاه خبرنگاران/ سرپرست معاون عملیات آتش نشانی مشهد گفت: آتش سوزی در یک کارگاه تولید چوب ویژه نماهای ساختمانی در منطقه خین عرب مشهد، مهار شد.
آتشپاد دوم محمدجواد سبحانی سرپرست معاون عملیات آتش نشانی مشهد گفت: در پی تماس تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر مشاهده آتش و دود از داخل یک سوله در منطقه خین عرب مشهد، ستاد فرماندهی آتش نشانی با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله آتش نشانان ایستگاه‌های ۱۲،۱۴و۲۱ را به محل حادثه در بلوار کشاورز اعزام کرد.
او تصریح کرد: با حضور آتش نشانان در محل مشخص شد، این حریق در قسمت کوره یک کارگاه تولید (ترمووود) چوب‌های ویژه استفاده در نمای ساختمان به مساحت تقریبی ۵۰۰ متر مربع به وقوع پیوسته و آتش در حال سرایت به انبار نگهداری چوب‌ها و کارگاه‌های مجاور است که بلافاصله آتش نشانان با استفاده از چندین رشته شلنگ آبرسانی حریق را محاصره و پس از دقایقی عملیات این آتش سوزی را به صورت کامل مهار و اطفاءکردند.
سرپرست معاونت عملیات آتش نشانی شهر مشهد گفت: خوشبختانه با سرعت عمل آتش نشانان از سرایت حریق به انبار‌های مجاور جلوگیری به عمل آمد و آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی کامل محل آتش سوزی به ماموریت خود پایان داده و به ایستگاه‌های خود مراجعت کردند.
سبحانی افزود: در این حادثه به کسی آسیبی نرسیده است و علت دقیق وقوع این آتش سوزی توسط کارشناسان مربوطه در دست بررسی می‌باشد.