دانا/علی آشتاب صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون پنج هزار و ۲۸۷ دادخواست کارگری در این اداره کل به ثبت رسیده که تعداد چهار هزار و ۱۰ پرونده منجر به صدور رأی شده است.
وی افزود: شوراهای سازش به‌منظور حل‌وفصل دعاوی، قبل از طرح در مراجع حل اختلاف به پرونده‌ها رسیدگی می‌کنند، طی امسال دو و هزار ۵۵۴ پرونده در این شوراها مطرح و ۵۴ درصد از آن‌ها به سازش منتهی شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان عنوان کرد: مراجع حل اختلاف به‌منظور رسیدگی به اختلافات فردی بین کارفرما و کارگر که ناشی از اجرای مقررات قانون کار و سایر مقررات تبعی، موافقت‌نامه‌های کارگری و یا پیمان‌های دسته‌جمعی است تشکیل‌شده و در راستای اجرایی کردن این قانون، اداره روابط کار استان لرستان با ۱۸هیات تشخیص و ۱۱ هیات حل اختلاف فعالیت می‌کند.
آشتاب با بیان اینکه ایجاد امنیت شغلی و اشتغال پایدار درگرو حفظ بنگاه‌های اقتصادی و حمایت از تولید است گفت: مراجع حل اختلاف مصداق بارز سه‌جانبه گرایی بوده و در این راستا دولت می‌بایست نقش سیاست‌گذاری، نظارت و حمایت قانونی را ایفا نماید و فضای کسب‌وکار با مشارکت و همدلی کارگران و کارفرمایان از هرگونه بحران و تشنج دورنگه داشته شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9