باشگاه خبرنگاران/نماینده مردم میانه در مجلس گفت: زلزله در مناطق میانه و سراب تخریب و تلفاتی را به دنبال داشته است به‌طوری‌که ۴۰ روستای شهرستان میانه دچار تخریب ۵ تا ۷۰ درصدی شده است.
شیویاری نماینده مردم میانه در مجلس گفت: از لحظه اعلام زلزله در میانه به منطقه و کانون زلزله آمدیم و الحمدالله الان وضعیت آرام بوده و مردم زلزله‌زده اسکان موقت دارند.
او با بیان اینکه از صبح دیروز عملیات آواربرداری انجام شده است، گفت: زلزله در مناطق میانه و سراب تخریب و تلفاتی را به دنبال داشته است به‌طوریکه ۴۰ روستای شهرستان میانه دچار تخریب ۵ تا ۷۰ درصدی شده است و البته برخی از ساختمان‌ها در روستا‌ها نیز با تخریب ۱۰۰ درصد روبه رو است.
نماینده مردم میانه در مجلس ادامه داد: طبق آخرین اطلاعات به دست آمده تاکنون پنج نفر در اثر زلزله جان خود را از دست داده و ۱۵۰ نفر مصدوم شده است.
او افزود: یکی از مصدومان حالت وخیم داشت که برای درمان به تبریز منتقل شده است.
شیویاری با اشاره به ثبت ۱۵۰ پس لرزه تا ساعت ۱۸ (جمعه)، توضیح داد: از روز شنبه عملیات آواربرداری به‌صورت جدی انجام خواهد گرفت و از همه مردم درخواست داریم تا آرامش خود را حفظ کنند.
او با بیان اینکه مردم نگران اموال و احشام تلف شده خود هستند، تصریح کرد: جلسات متعددی با استاندار، وزیر صمت و مدیران‌کل مربوطه داشتیم که نتایج آن با بررسی به اجرا در خواهد آمد.
نماینده مردم میانه متذکر شد: احتمالا مردم منطقه به‌خاطر اسکان موقت و توزیع اقلام و چادر نارضایتی جزئی خواهند داشت که حتما حل خواهیم کرد.
او ابراز کرد: با توجه به اینکه زلزله ۵/۹ ریشتر بود، ولی خدا را شاکر هستیم که تلفات آنچنانی نداشت، ولی این زنگ خطری برای ما بود تا به بهبود و مقاوم‌سازی مساکن روستایی توجه ویژه‌ای شود که از روز شنبه مسوولان بنیاد مسکن در این خصوص دست به کار خواهند شد.
شیویاری ادامه داد: قطعاً هیات دولت تصمیمات جدی در خصوص اعطای وام‌های بلند مدت و کم بهره خواهد داشت، زیرا میانه یک منطقه کاملا کوهستانی بوده و روستا‌های آسیب دیده نیز در دامنه کوه بزقوش قرار دارند و با توجه به رسیدن فصل سرما، مردم از لحاظ اسکان دائم با مشکلات جدی روبه رو خواهند شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf