شبستان/محمدمجید غریبانی گفت: زلزله اخیر در استان اردبیل 58 در شهرستان های اردبیل، مشگین شهر و کوثر مصدوم داشت که 7 نفر از آنها بستری و مابقی به صورت سرپایی درمان شدند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: خوشبختانه مصدومیت ها محدود بوده و مسئله حادی در خصوص زلزله در استان اردبیل نبود و مردم به شایعات گروه های اجتماعی توجهی نداشته باشند.
این مقام مسئول یادآور شد: پس از وقوع زلزله و اطلاع از آسیب های شهرستان میانه یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به این شهرستان اعزام شد.
غریبانی خاطر نشان کرد: سه نفر از تکنسین های اورژانس استان نیز همراه با اتوبوس به شهرستان میانه اعزام شد تا در روند درمانی مصدومان مناطق زلزله زده امداد رسانی کنند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان افزود: آگاهی بیشتر افراد نسبت به رعایت نکات ایمنی و هشدارهای لازم در زمان وقوع زلزله موجب کاهش آسیب های احتمالی می شود.
وی عنوان کرد: متاسفانه برخی از مصدومیت ها مربوط به زمان فرار در وقوع زلزله است که با رعایت مسائل ایمنی می شود این مصدومیت ها را کاهش داد.
غریبانی اظهار داشت: تمامی واحدهای درمانی و خدمات رسانی اورژانس استان از زمان وقوع زلزله در آماده باش کامل برای خدمت رسانی هستند و تاکنون هیچ مشکل خاصی در خصوص تامین دارو و خون بیماران وجود نداشته است.
این مقام مسئول بیان کرد: بالگرد هوایی اورژانس نیز در حال آماده باش برای خدمت رسانی است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253