ایرنا/ آتش سوزی در مراتع استان قزوین به نسبت میانگین ۲۰ سال گذشته ۳۰۰ درصد افزایش داشته است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری قزوین اظهار داشت: میانگین آتش سوزی‌های سالانه استان قزوین در ۲۰ سال گذشته ۳۲ فقره بود که امسال با وقوع ۱۲۸ فقره آتش سوزی با افزایش ۳۰۰ درصدی مواجه هستیم.
علی اکبر اسداللهی افزود: ۸۲۴ هکتار آتش سوزی از ابتدای سال جاری تاکنون در مراتع و جنگل‌های استان قزوین به وقوع پیوسته که اگر همکاری نیروهای محلی، بسیج، راهداری و شوراها نبود، قطعا وسعت آتش سوزی به مراتب افزایش می‌یافت.
وی با بیان اینکه ۴۰ فقره آتش سوزی در مستثنیات مردم به وقوع پیوسته است، اظهار داشت: یکی از مشکلات منابع طبیعی در حوزه خاموش کردن آتش، تاخیر در اعلام آتش سوزی مستثنیات مردم است که باعث می‌شود عملیات خاموش کردن گاهی اوقات تا ۱۸ ساعت به طول بیانجامد.
اسداللهی خاطرنشان کرد: با توجه به پوشش گیاهی در سال جاری و همچنین افزایش بارندگی در نقاط مختلف دشت قزوین، به طور حتم در سال ۹۹ با رشد علف‌های بیشتر در مراتع روبرو خواهیم بود و باید برای مقابله با آتش سوزی از ۲ ماه آینده برنامه‌ریزی کرد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری قزوین یادآور شد: نگهداری از منابع طبیعی و مراتع وظیفه یک دستگاه و اداره نیست و لازم است که جامعه به منظور حفظ پوشش گیاهی اهتمام لازم داشته باشند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9