آخرین خبر/ سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: 689 هزار و 58 تن کالادر هفت ماهه سال جاری از طریق پایانه مرزی میرجاوه به خارج کشور صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش 93 درصدی را نشان می دهد.
ایوب کرد اظهار داشت: افزایش صادرات از این پایانه مرزی نشان از اهمیت آن و تاثیر مثبت سیاست های اقتصادی دولت در این زمینه دارد.
وی گاز مایع، میلگرد هیدروکربن و حلال را از عمده کالاهای صادراتی از پایانه مرزی میرجاوه در این مدت ذکر کرد و گفت: این پایانه مرزی از جایگاه ویژه ای از لحاظ حمل و نقل ترانزیت کالا و تردد مسافر برخوردار است به طوری که با برنامه ریزی و استفاده از فرصت های در نظر گرفته شده در چهارچوب همکاری و توافقنامه های فی مابین، سود سرشاری عاید کشور خواهد شد.
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از واردات 94 هزار و 871 تن کالا در هفت ماه سال جاری از طریق پایانه مرزی میرجاوه به کشور خبر داد و افزود: برنج، انبه، کنجد و گوشت عمده کالاهای وارداتی این پایانه مرزی را در هفت ماه سالجاری تشکیل دادند.
کرد بیان کرد: مجموع ترانزیت انجام شده در پایانه مرزی میرجاوه نیز در این مدت 177 هزار و 177 تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 144 هزار و 190 تن افزایش 25 درصدی را نشان می دهد.
وی در پایان به اشاره به موقعیت ویژه مرز زمینی رسمی میرجاوه افزود: تردد 272 هزار و 427 مسافر در هفت ماهه امسال در پایانه مرزی میرجاوه ثبت شده که با افزایش 58 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، نشان از اهمیت این پایانه مرزی به ویژه در طرح تردد زائرین خارجی دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c