فارس/مدیر جهاد کشاورزی جیرفت گفت: خسارت‌های کشاورزان از تگرگ بی‌سابقه هفته گذشته در جیرفت را به ستاد بحران استان تحویل داده‌ و امیدواریم هر چه سریعتر بودجه‌ای برای آن تخصیص یابد.
علی سالاری اظهار داشت: بارش تگرگ هفته گذشته که طی چند سال اخیر بی‌سابقه بود به محصولات کشاورزی جیرفت، مرکبات از قبیل پرتقال، خیار، محصولات گلخانه‌ای پیاز و یونجه در اراضی زیر کشت روستاهای دهنو و عنایت‌آباد خسارت جدی وارد کرده است.
مدیر جهاد کشاورزی جیرفت با بیان اینکه در این حادثه طبیعی و غیرمترقبه میزان خسارت وارده به محصولات کشاورزان حدود 80 میلیارد ریال برآورد شده است، عنوان کرد: برای جبران بخشی از خسارت‌های تگرگ، وام‌های بدون بهره به کشاورزان در نظر گرفته‌ایم، کشاورزانی که به محصولاتشان خسارت وارد شده مشمول این وام هستند و می‌توانند با مدارک به بانک کشاورزی جیرفت مراجعه کند.
وی افزود: ما همه خسارت‌های برآورد شده را به ستاد بحران استان تحویل داده‌ایم و امیدواریم هر چه سریعتر بودجه‌ای به کشاورزانی که محصولاتشان به‌طور کامل از بین رفته اختصاص یابد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00