ایسنا/ فارس عضو شورای شهر شیراز اعلام کرد که به زودی سردخانه و غسالخانه دارالرحمه این کلانشهر تعطیل و کار شست‌وشو و نگهداری اجساد در بهشت احمدی انجام خواهد شد.
سعید نظری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه دارالرحمه شیراز در حال حاضر ظرفیتش برای پذیرش اجساد کامل شده است، گفت: علی‌رغم تکمیل بودن ظرفیت این مکان و قیمت بالای فروش قبرها، اما همچنان مردم از دفن اجساد بستگان خود در دارالرحمه استقبال می‌کنند.
او با تاکید بر اینکه تلاش شورای شهر شیراز بر تسریع در راه‌اندازی سردخانه مرکزی این کلانشهر در بهشت احمدی در آینده‌ای نزدیک است، افزود: همه امکانات مورد نیاز در بهشت احمدی پیش بینی و آماده شده است. هم اینک روزانه بیش از هفت مورد دفن در این مکان انجام می‌شود.
عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز با اشاره به وجود ٢٣ آرامستان در سطح مناطق یازده گانه شهرداری شیراز و فعال بودن هفت مورد از آنها تاکید کرد که وجود آرامستان در مناطق مسکونی به لحاظ بهداشتی صحیح نیست و به همین دلیل شورا در تلاش است تا خدماتی در بهشت احمدی ارائه شود که علاوه بر استقبال از این مکان، شاهد پایان پذیرش اجساد در دارالرحمه نیز باشیم.
نظری خاطرنشان کرد: قبرهای دو و سه طبقه و خانوادگی در دارالرحمه شیراز ساخته شده که به ناچار باید امر پذیرش برای این دسته از رزروی‌ها انجام شود.
او عدم دسترسی آسان به بهشت احمدی را از علل اصلی اصرار مردم برای دفن اجساد در دارالرحمه شیراز عنوان کرد و گفت: مشکل مسیر دسترسی تقریبا حل شده است.
سخنگوی شورای شهر شیراز همچنین اعلام کرد که شبکه حمل متوفی به بهشت احمدی نیز طی آیین نامهای در دو کمیسیون عمران و بودجه ساماندهی شده است.
به گفته نظری، نرخ گذاری آمبولانس‌های حمل متوفی که پیش از این سلیقگی انجام می‌شد و مردم نسبت به آن اعتراض داشتند، در آیین نامه مذکور به عنوان یک اولویت بررسی و قیمت جابه جایی‌ها مشخص شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913