مهر/علی رحمتی شنبه در جلسه کمیسیون های ماده ۱۱ و ۱۲ راهداری استان اردبیل عنوان کرد: از ابتدای سال جاری به ۱۲۵ تخلف مطرح شده در حوزه‌های ایمنی و ترافیک، مسافر و کالا در اسرع وقت رسیدگی و ۱۰۵ رأی نیز در این خصوص صادر شده است.
وی با بیان اینکه از این میزان رای ۸۱ مورد مربوط به کمیسیون ماده ۱۱ بوده و ۲۴ رای نیز متعلق به کمیسیون ماده ۱۲ است که عدم پرداخت کرایه رانندگان، عدم اخذ بارنامه، عدم رعایت ضوابط ایمنی، شکایات حوزه حمل و نقل مسافر و اضافه تناژ ازعمده تخلفات رسیدگی شده در این کمیسیون‌ها است.
رئیس کمیته حمل و نقل ستاد اجرائی خدمات سفر استان اردبیل با قدردانی از فعالیت‌های شبانه روزی تلاشگران عرصه حمل و نقل استان، افزود: در صورت تکرار تخلف بیش از سه بار ظرف مدت دو سال نیز کمیسیون مذکور مجاز است برگ فعالیت متخلف را به طور دائم لغو نماید.
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل تصریح کرد: بر اساس ماده ۱۲ آیین نامه حمل بار و مسافر رسیدگی به تخلفات شرکت‌ها و موسسات حمل ونقل جاده‌ای در خصوص عدم رعایت مفاد و شرایط آیین نامه در کمیسیون ماده ۱۲ به تخلفات ارجاع شده در کمیسیون ماده ۱۱ رسیدگی و با توجه به نوع دفعات و تکرار تخلفات نسبت به لغو موقت اعتبار برگه فعالیت از یک ماه تا یک سال اقدامات لازم انجام می‌شود.
عضو شورای اداری استان اردبیل برخورد قانونی و قاطع با متخلفان را یادآور شد و از مردم، رانندگان و صاحبان کالا و بار خواست هرگونه شکایات خود را از طریق سامانه ۱۴۱ جهت رسیدگی سریع به اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل اطلاع دهند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253