تسنیم/استاندار بوشهر با اشاره به تسریع در اجرای طرح‌های آب و فاضلاب در بوشهر گفت: در این راستا ضمن برطرف شدن مشکل آبرسانی در جنوب بوشهر ۴۰کیلومتر شبکه فاضلاب در بافت قدیم این شهر اجراء شده است.
عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه آب استان بوشهر با بیان اینکه توجه ویژه‌ای به حل مشکل آب آشامیدنی استان بوشهر شده است اظهار داشت: در این راستا طرح‌های مهمی در شهرها و روستاهای استان بوشهر اجرایی و بعضا وارد مدار شده است.
وی با بیان اینکه جلسات آبرسانی به صورت مستمر برگزار می‌شود گفت: جلسات آب آشامیدنی هر دو هفته یکبار با حضور مدیران حوزه آب، مسائل و مشکلات این بخش مورد بررسی قرار می ‌گیرد.
استاندار بوشهر یکی از اقدامات بزرگ در حوزه تامین آب شهری بوشهر را اجرای خط انتقال و اتصال آب در منطقه بهمنی دانست و افزود:با تلاشها و پیگیری‌های حوزه آب و فاضلاب شهری، تامین آب مناسب برای حدود 30 هزار نفر جمعیت منطقه بهمنی بوشهر با موفقیت انجام شد.
گراوند از حذف جیره بندی محلات جنوب شهر بوشهر خبر داد و بیان کرد: بعد از 40 سال مشکل انتقال آب به بهمنی با تلاش مدیران و کارشناسان حوزه آب و فاضلاب شهری استان بوشهر حل شد.
وی با بیان ایینکه برای حل مشکل انتقال آب به محلات تنگک‌های بوشهر برنامه‌ریزی شده خاطر نشان کرد: مشکل انتقال آب به محلات تنگک‌ها با اتصال خطوط انتقال آب اجراء و نگرانی‌های مردم در این مناطق برطرف می‌شود.
استاندار بوشهر از اجرای شبکه فاضلاب در بافت بوشهر خبر داد و بیان کرد: در این راستا 40کیلومتر شبکه فاضلاب در بافت قدیم شهر بوشهر اجراء شده است.
گراوند با بیان اینکه شبکه فاضلاب در بافت قدیم در مساحت 38 هکتار در حال انجام است گفت: سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر طلب 30 میلیارد تومانی استان برای اعتبارات فاضلاب بوشهر با جدیت پیگیری کند.
وی با بیان اینکه برای حل مشکل آبرسانی بافت بوشهر خط انتقال آب به چهارمحل قدیم بوشهر طراحی شده تصریح کرد: بر اساس اعلام مدیران حوزه آب شهری استان، 10 میلیارد تومان اعتبار برای این مهم در نظر گرفته شده است.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه در تابستان گذشته استان کمترین مشکل در تامین آب داشته است خاطر نشان کرد:اقدامات استانهای معین در نوسازی و بازسازی شبکه آبرسانی قابل ستایش است به طوریکه از 3 میلیارد تومان اعتبار مدیریت مصرف آب استان تهران یک میلیارد تومان به استان بوشهر اختصاص یافت.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22