ایسنا/مدیر کل بهزیستی خراسان شمالی گفت: آزار و اذیت جسمی مهمترین نوع همسر آزاری در این استان است.
اسماعیل قربانی با اشاره به اینکه طی شش ماه نخست سال جاری در این اداره 134 پرونده همسر آزاری تشکیل شده است، افزود: از این تعداد 13 پرونده شوهرآزاری و مابقی پرونده‌ها متعلق به آزار و اذیت زنان از سوی شوهرانشان است.
وی ادامه داد: آزار و اذیت جسمی بیشترین نوع همسرآزاری در این استان است و در رتبه های بعدی همسرآزاری از نوع بی توجهی و عاطفی قرار دارند.
قربانی با بیان اینکه علت اصلی همسرآزاری جسمی در این استان اعتیاد مردان است، اظهارکرد: اعتیاد سبب می شود تا افراد روح و روان آرامی نداشته باشند در نتیجه به هنگام نرسیدن مواد مخدر یا بروز سایر مشکلات همسر خود را به شکل جسمی(کتک) مورد آزار و اذیت قرار دهند.
وی در ارتباط با همسرآزاری از نوع بی توجهی و طلاق عاطفی نیز بیان کرد: بسیاری از افراد مهارت های زندگی کردن را آموزش ندیده اند، برخی از زن و شوهرها شیوه گفت و گو با یکدیگر را یاد ندارند و همین امر سبب می شود تا آن ها نتوانند مسائل خود را با مذاکره و سخن گفتن حل کنند.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: متاسفانه در تعدادی از خانواده ها و میان زوج ها روابط گرم و عاشقانه‌ای وجود ندارد و آن ها فقط یکدیگر را تحمل می کنند.
وی شکاف سنی در ازدواج را از دیگر علل همسرآزاری در این استان بیان کرد و گفت: زوج هایی که یک دهه با یکدیگر اختلاف سنی دارند و یا اختلاف سطح تحصیلات از دیگر علل بروز این مشکلات است.
مدیر کل بهزیستی خراسان شمالی افزود: در حال حاضر مشاهده می شود که یکی از افراد با سطح تحصیلات فوق لیسانس با فرد دیگری که تحصیلاتش دیپلم است ازدواج می کند و مشکل نبود درک متقابل بعد از ازدواج به وجود خواهد آمد که زمینه ساز همسرآزاری می شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45