فارس/مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تولید تجهیزات سنگین(هپکو) که قرار بود در تاریخ 8 آبان 98 در محل دفتر مرکزی این شرکت در تهران برگزار شود، به دلیل عدم معرفی نماینده سازمان خصوصی‌سازی و عدم تعیین تکلیف سهام در اختیار این سازمان برای عرضه در فرابورس با 10 روز تنفس همراه شد. در مجمع اول نیز نماینده خلع شده شرکت هیدرواطلس که 60.72 درصد سهام در اختیار آن شرکت به دلیل عدم توانایی در پرداخت اقساط به سازمان خصوصی‌سازی برگشته بود، ادعا کرده بود هنوز به عنوان نماینده هیدرو اطلس حضور دارد و قصد عقب‌نشینی و پاپس کشیدن ندارد.
امروز شنبه 18 آبان 98 از ساعت 10 صبح سهامداران خرد با در دست داشتن مدارک لازم در دفتر شرکت واقع در خیابان سمیه تهران در مجمع حضور پیدا کردند اما متاسفانه مسئولان شرکت هپکو اجازه حضور خبرنگار در مجمع را ندادند و اعلام شد مسئول خدمات و نیز فرد دیگری به عنوان مدیر اداری اعلام کرده که خبرنگار حق شرکت در مجمع عمومی عادی هپکو را ندارد؛ بنابراین خبرنگاران نیز از محل سالن انتظار در طبقه پایین این ساختمان اقدام به تهیه گزارش کرده‌اند.
به قول یکی از سهامداران که در مجمع امروز شرکت کرد، شرکت هپکو نیز برای خودش معمایی شده است. شرکتی که مانند ساعت کار می‌کرد، با واگذاری به بخش خصوصی‌سازی و دست به دست شدن سهام اکنون توان پرداخت حقوق کارکنان خود را نیز ندارد. محصولات این شرکت که تصاویر آن بر در و دیوار ساختمان اصلی نقش بسته، شامل لودر، کمباین، گریدر، بولدوزر، بیل مکانیکی، غلتک راه‌سازی، غلتک آسفالت، کامیون‌های معدن، تراکتور و بیل‌های مکانیکی کوچک و بزرگ بوده است که این تجهیزات با وارد کردن موتور از خارج از کشور مونتاژ می‌شده است، اما اکنون به دو دلیل واردات ماشین‌آلات خارجی و نیز رکود حاکم بر پروژه‌های عمرانی این شرکت نیز دچار رکود شده است.
از طرفی به گفته مقامات سازمان خصوصی‌سازی، امکان اداره هپکو به صورت دولتی وجود ندارد و به اجبار باید سهام این شرکت از طریق بورس به خریدار اهل و توانمند واگذار شود. برخی تلاش دارند،‌ هپکو را دوباره دولتی کنند،‌ که این امکان وجود ندارد.
برخی کارکنان شرکت مرکزی هپکو در پاسخ به این پرسش که آیا شما حقوق خود را به موقع دریافت کرده‌اید، گفتند: حقوق شهریور 98 را گرفته‌ایم،‌ هنوز حقوق مهر ماه را طلب داریم، در حالی که 18 روز از آبان گذشته است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f