فارس/رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش اعضای شورای حل اختلاف اختلاف و درگیری بین دوطایفه که بر اثر وقوع یک فقره قتل عمدی شدت گرفته بود به سازش ختم شد.
حجت الاسلام حمید رضا بندانی اظهار کرد: بر اثر وقوع یک فقره قتل اختلاف و درگیری بین دوطایفه در سیستان و بلوچستان شدت گرفته بود که با تلاش اعضای شورای حل اختلاف این اختلاف و درگیری به سازش ختم شد.
وی افزود: پس از دستگیری متهم ولی دم شکایت خود را علیه متهم اعلام و قصاص وی را خواستار شدند دادگاه نیز با توجه به اقرار متهم، اتهام را محرز و مسلم دانسته و وی را به قصاص نفس در حق اولیای دم محکوم می کند.
بندانی ادامه داد: پرونده از واحد اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب زابل به شورای حل اختلاف شماره 19 زاهدان برای صلح و سازش ارسال شد که با ارجاع پرونده اقدامات لازم برای جلب رضایت از شاکی آغاز شد و جلسه فوق العاده در شورای حل اختلاف شماره 19 زاهدان برگزار و طرفین توافق کردند که مذاکرات برای جلب رضایت ادامه یابد.
وی گفت: نهایتا جلسه ای با دعوت از اولیای دم صورت گرفت و مباحثی در زمینه مزایای گذشت و نتایج و تاثیر آن در جامعه مطرح شد با توجه به اینکه محل سکونت اولیای دم در شهرستان زابل بود جلسه مردمداری با حضوری معتمدان، بزرگان و ریش سفیدان طوایف برگزار شد و اولیای دم با حضور در دفترخانه اسناد رسمی زابل رضایت خود را اعلام و ثبت کردند.
رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان ادامه داد: اصلاح و آشتی بین مومنان بزرگ‌ترین پاداش را نزد خداوند متعال و آثار و برکات فراوانی برای جامعه به دنبال خواهد داشت که شوراهای حل اختلاف در این راستا حرکت کرده و تلاش می‌کنند تا زمینه صلح و سازش را در اختلاف‌ها و مشکلات مختلف فراهم کنند
وی در ادامه از تلاش اعضای شورای حل اختلاف 19 شهرستان زاهدان در این زمینه قدردانی کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c