ایرنا/سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال در بازرسی و نظارت بر واحدهای خبازی در استان تعداد ۲۷۰ پرونده تخلف برای واحدهای خبازی متخلف تشکیل شده است.
سالار حسین پور اظهار داشت: امسال تعداد ۲ هزار و ۹۲۰ فقره بازرسی از واحد های صنفی نانوایی استان انجام شد.
وی افزود: این نظارت ها به منظور کنترل نحوه توزیع، پخت و ارایه خدمات خبازان به مردم استان بوده که با انجام این بازرسی ها تعداد ۲۷۰ فقره پرونده تخلف برای ۲۸۹ تخلف تشکیل شده است.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: عمده تخلفات این خبازی ها از قبیل کم فروشی، گران فروشی، رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی، درج نکردن قیمت و دیگر موارد بوده است.
وی عنوان کرد: برای مجموع ۲۷۰ فقره پرونده تخلف صنفی به ارزش ۷۳۸ میلیارد و ۹۴۶ میلیون ریال محاسبه شده که برای رسیدگی بیشتر به مراجع ذیصلاح ارجاع شده است.
حسین پور افزود: امسال همچنین عرضه ۴۰۰ بسته نان خارج از شبکه(قاچاق) در این استان شناسایی شد که این محموله به استان های همجوار انتقال داده می شد.
وی گفت: عرضه خارج از شبکه ۱۰ تن سبوس استحصالی متعلق به اتحادیه دامداران بخش پاتاوه و تعداد ۱۳۰ کیسه آرد به ارزش ریالی ۴۶ میلیون و۱۶۴ هزار و ۴۰۰ ریال نیز کشف و ضبط شدند.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: امسال تعداد ۸۰ واحد خبازی غیر فعال شناسایی و سهمیه آن ها کم شده و این سهمیه بمیان ۴۰۰ واحد خبازی فعال و به صورت دوره ای تقسیم می شود.
۴۶۰ واحد نانوایی در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت دارند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277