باشگاه خبرنگاران/سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت: ۲ هزار و ۶۰۰ کلاه ایمنی به طور رایگان در هفت ماهه سالجاری به منظور ارتقای ایمنی تردد، میان موتورسواران استان توزیع شده است.
ایوب کرد اظهار داشت: یکی از طرح‌های مهم حوزه حمل و نقل استان اجرای طرح ارتقای ایمنی راکبان موتور سیکلت سوار است که هر ساله در قالب‌های برگزاری دوره‌های آموزشی و توزیع اقلام ایمنی در مناطق هدف طرح اجرا می‌شود.
او با بیان اینکه استفاده نکردن از کلاه ایمنی در بیشتر تصادفات منجر به فوت شده و گاهی اوقات درمان آن هزینه‌های بسیار زیادی را برای خانواده‌ها به همراه دارد، گفت: فرهنگ سازی و توزیع کلاه ایمنی می‌تواند از صدمات و خسارت در میان راکبان موتورسیلکت در سیستان و بلوچستان تا حد زیادی جلوگیری کند.
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان از اجرای ۱۳۴ مانور ایمنی در هفت ماهه سالجاری در جاده‌های استان خبر داد و افزود: ۲ هزار و ۷۳۰ دستگاه ناوگان عمومی در این مانور‌ها مورد بازدید قرار گرفتند.
کرد ارائه آموزش نکات ایمنی و قوانین و مقررات به مترددین در جاده‌ها، توزیع ۵۵۰ عدد کپسول آتش‌نشانی و برچسب شبرنگ مخصوص وانت بار‌ها و سه هزار گردنبند شبرنگ مخصوص شتر جهت رویت هر چه بیشتر آن‌ها توسط کاربران جاده را از دیگر اقدامات این اداره‌کل برای افزایش ایمنی در جاده‌ها عنوان‌کرد.
او با اشاره به اهمیت ایمنی در جاده‌ها گفت: با توجه به اینکه ایمنی از عوامل مهم و تاثیرگذار در حمل و نقل است که از یک طرف اطمینان شبکه حمل و نقلی را بالا می‌برد و از طرفی نیز باعث توسعه اقتصادی می‌شود تامین ایمنی جاده‌ها در اولویت این اداره کل قرار دارد.
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: از رانندگان انتظار می‌رود ضمن رعایت سرعت مطمئنه در طول سفر به علائم نصب شده در محور‌ها توجه کافی داشته باشند و با توجه به طولانی بودن برخی مسیر‌های استان و احتمال خستگی و خواب آلودگی از استراحتگاه‌های بین راهی و مجتمع‌های خدماتی رفاهی در جهت استراحت و رفع خستگی استفاده کنند.
کرد عنوان کرد: سامانه گویای ۱۴۱ و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۴۱ نیز آماده دریافت پیشنهادات، انتقادات و نقطه نظرات مسافرین و هم استانی‌ها در خصوص نحوه ارائه خدمات راهداری و حمل و نقل در محور‌های مواصلاتی سیستان و بلوچستان است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c