باشگاه خبرنگاران/رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری ریگان گفت: با احداث سیل بند‌ها وسد‌های آبخیزداری در اطراف این سد‌ها وبند‌های آبخیزداری گیاه دارویی هندوانه ابوجهل یا حنظله روییده است.
شهرستان ریگان یکی از شهرستان‌های شرقی استان کرمان است که مستعد برای گیاهان دارویی هست.
یکی از این گیاهان دارویی که در دشت‌های شهرستان ریگان به صورت وسیع روییده هندوانه های ابوجهل است.
در دشت سیف الدینی براثر بارش باران سال گذشته و هفته‌های اخیر مزارع وسیعی از هندوانه های ابوجهل روییده که اکنون این هندوانه ها آماده برداشت هستند.
مدیر جهاد کشاورزی ریگان گفت:شهرستان ریگان یکی از شهرستان‌های مستعد در زمینه پرورش گیاهان دارویی در شرق کشور است.
حمید فرامرزی ابراز کرد:یکی از گیاهان دارویی که در شهرستان ریگان رویش دارد هندوانه های ابوجهل است.
او تصریح کرد: هندوانه ابوجهل از جمله گونه‌های گیاهی با خاصیت درمانی است که در شهرستان ریگان و مناطق کویری این شهرستان ومناطق کوهستانی رشد می‌کند.
مدیر جهاد کشاورزی ریگان اظهار کرد: در طب سنتی بسیاری از کشور‌ها از جمله ایران تجویز هندوانه ابوجهل برای کاهش قند خون متداول است.
فرامرزی در خصوص خاصیت درمانی و اهمیت این گونه گیاهی گفت: هندوانه ابوجهل که به زبان محلی به آن 'گل گلنجوک' می‌گویند برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مفید شناخته شده است.
او عنوان کرد: هندوانه ابوجهل در ظاهر شبیه هندوانه، اما به اندازه یک سیب درختی است و بطور سنتی برای درمان یبوست، ورم بدن، تب، زردی، عفونت و دیابت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری ریگان بیان داشت:در قالب طرح ار اف ال دی ال واشتغال‌های خرد خانگی پرورش گیاهان دارویی در شهرستان در دستور کار قرار دارد.
مجید امیری زاده بیان داشت : با احداث سیل بند‌ها وسد‌های آبخیزداری در اطراف این سد‌ها وبند‌های آبخیزداری گیاه دارویی ابوجهل یا حنظله رویش نموده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00