ایرنا/عضو شورای شهر تبریز گفت: جان ۲۰ هزار تبریزی ساکن در مناطق خطرناک حاشیه شهر در معرض خطر جدی بوده و برای نجات جان آن‌ها راهی جز تغییر محل سکونت وجود ندارد.
علی آجودان زاده، روز سه شنبه در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده ترکمنچای شهرستان میانه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه گسل تبریز از خطرناک ترین گسل های فعال کشور است که هر لحظه امکان آزاد شدن انرژی های درونی آن وجود دارد، افزود: ۴۲۰ هزار نفر از جمعیت تبریز در مناطق خطرناک حاشیه شهر ساکن هستند.
وی اظهار داشت: اگر قصد داریم در تبریز اقدامی انجام دهیم که منجر به کاهش خسارت های جانی و مالی شهروندان شود چاره ای جز بازآفرینی شهری و مقاوم سازی ابنیه های شهر وجود ندارد.
عضو شورای شهر تبریز گفت: امید است اداره کل مسکن و شهرسازی زمین های لازم را در اختیار شهرداری قرار دهد تا ساخت و ساز در آنها انجام شود تا در آینده خطرات و بلایای زمین لرزه کاهش یابد.
آجودان زاده، با اشاره به خسارت های زلزله میانه و سراب اظهار داشت: به دلیل اینکه در گذشته ۷۰ درصد روستاهای این مناطق مقاوم سازی و بازسازی شده است تعداد جانباختگان و خسارت های وارد شده به مردم این مناطق به صورت محسوس کاهش یافته است.
زلزله ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد امروز (جمعه) حوالی ترک در استان آذربایجان شرقی را لرزاند که این زلزله در استان های آذربایجان غربی، گیلان،‌زنجان و اردبیل احساس شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf