ایرنا/سیدنورالله حسن زاده در ستاد تنظیم بازار خوزستان در سرسرای سازمان صنعت، معدن و تجارت در اهواز با اشاره به انتشار مطالبی در فضای مجازی در خصوص عرضه و فروش ذرت‌های آلوده در بازار خوزستان بیان کرد: در پی انتشار این مطالب در فضای مجازی، مردم احساس نگرانی زیادی در این مورد داشتند، این اطمینان به مردم داده می‌شود که هیچ میزان ذرت آلوده‌ای وارد بازار خوزستان نشده است.
وی با اشاره به اینکه در ۲ محموله در چند سال گذشته ۱۴۰ هزار تن ذرت آلوده وارد بندر امام(ره) شد افزود: به دلیل مضراتی که این ذرت ها برای سلامتی دام و انسان داشتند توسط دستگاه‌های مربوطه جلوی توزیع و عرضه آنها در بازار گرفته شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان در ادامه یادآور شد: با دستور رییس جمهوری تمهیدات لازم برای عودت این محموله به کشور مبدا و یا منهدم کردن آن در حال پیگیری است.
عراق واردات شلتوک خوزستان را ممنوع نکرده است
وی همچنین گفت: پیش بینی شده در سال زراعی جاری ۹۵۰ هزار تن شلتوک در خوزستان تولید شود و به دلیل این حجم تولید برای نخستین بار شرایط برای صادرات شلتوک به عراق فراهم شده است.
وی بیان کرد: بستر برای صادرات شلتوک از خوزستان فراهم است و کشور عراق نیز هیچگونه مخالفتی برای واردات شلتوک از خوزستان ندارد، اما فقط در زمان تولید برنج در کشور عراق در صادرات شلتوک محدودیت اعمال می شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان بیان کرد: اتاق‌های بازرگانی خوزستان مأمور شدند که هرگونه مشکل در مسیر صادرات شلتوک از خوزستان به کشور عراق را بررسی کنند تا تصمیم لازم برای برطرف کردن مشکلات بر سر راه صادرات گرفته شود.
حسن زاده با اشاره به اینکه باید فرهنگ مصرف برنج تولید داخل استان در بین مردم، مراکز تهیه غذا و دستگاه‌های مختلف ترویج یابد افزود: به عنوان مثال رستوران‌ها به دنبال پخت برنج با ظاهری زیبا هستند و از برنج داخل استان استفاده نمی‌کنند این در حالی است که برنج تولید استان از کیفیتی بسیار بالاتر از برنج‌های وارداتی برخوردار است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335