باشگاه خبرنگاران/ از ابتدای فصل پاییز تاکنون در استان فارس، ۴۲ نفر در دام «قاتل خاموش» گرفتار شدند.
معاون اورژانس استان فارس گفت: از ابتدای مهر تاکنون، ۴۲ مورد دچار مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن شدند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۴ درصد افزایش یافته است.
بهناز رستگارفر افزود: ۴۷ درصد از قربانیان پس از اقدامات درمانی در محل به صورت سرپایی درمان شدند و ۴۱ درصد از قربانیان نیز به مراکز درمانی استان منتقل شدند.
وی با اشاره به افزایش نگران کننده شمار قربانیان گاز مونوکسیدکربن عنوان کرد: از ابتدای مهر تاکنون، پنج مورد بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن جان خود را از دست داده اند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته در سامانه اورژانس فارس، ۱۵۰ درصد افزایش داشته است.
او بیشترین درصد آمار مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن را مربوط به شهرستان های شیراز، مرودشت و نی ریز عنوان کرد.
معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه با بیان نشانه های مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن شامل سَر دَرد، حالت تهوع، تنگی نفس، ضعف و بی حالی، سَرگیجه و از دست دادن هوشیاری، تاکید کرد: چنانچه فردی در حالت بروز نشانه های اولیه مسمومیت، دچار این نمونه عوارض شد، نیاز است به فضای آزاد انتقال یابد تا از پیشرفت مسمومیت جلوگیری شود و سپس به سرعت با اورژانس ۱۱۵ تماس گرفته شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913