صدا و سیما/ سه مرکز لیزر درمانی غیر مجاز، دو مطب پزشک و یک مرکز بینایی سنجی فاقد مجوز در شیراز، با دستور مقام قضایی، تعطیل شد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه انجام لیزر تنها یک تکنیک نیست و نیاز به اطلاعات وسیعی در زمینه بیماری‌های پوست دارد، گفت: طبق قوانین وزارت بهداشت، تنها پزشکان دارای صلاحیت و مورد تایید که دارای دانش پزشکی در مورد پوست و مو باشند، می‌توانند در این حوزه مداخله درمانی داشته و از دستگاه‌های لیزر پرتوان استفاده کنند، اما شاهد هستیم افرادی با کمترین سطح دانش و حتی در آرایشگاه ها، در این حوزه ورود کرده و آسیب‌های جبران ناپذیری به سلامت مردم وارد می‌کنند.
دکتر علی اکبری افزود: با جدیت بر ارائه خدمات درمانی در محدوده تحت پوشش دانشگاه نظارت می‌شود و در برخورد با افرادی که منافع اقتصادی خود را بر سلامت مردم ترجیح می‌دهند، هیچگونه کوتاهی نداریم.
او همچنین در ارتباط با راه اندازی مراکز بدون مجوز گفت: ضروری است پزشکان و پیراپزشکان قبل از همکاری یا عقد قرارداد با افراد و مراکز درمانی، نسبت به وجود مجوز قانونی فعالیت، اطمینان داشته باشند، مجوز فعالیت قانونی، باید اداره صدور پروانه‌های معاونت درمان صادر شود، در غیر اینصورت مرکز، کلینیک و یا مطب غیر قانونی دائر شده است و در صورت مشاهده تعطیل می‌شود.
دکتر علی اکبری تاکید کرد: شهروندان تنها از مراکز دارای مجوز‌های قانونی خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند و از مراجعه به این افراد یا مراکز فاقد مجوز خودداری کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را به شماره تلفن ۱۸۱۹ گزارش دهند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913