ایرنا/کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان پیش‌بینی کرد: در پی ورود یک سامانه بارشی، از شنبه شب ریزش برف و باران برخی از نقاط همدان را فرامی‌گیرد.
روح‌الله زاهدی افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان استان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری، رفته رفته همراه با افزایش ابر و غبار محلی پیش‌بینی می‌شود.
وی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در غرب کشور، اظهار داشت: این سامانه از فردا جمعه آسمان همدان را فرامی‌گیرد و به دنبال آن بارش پراکنده باران از ساعت‌های ابتدایی روز شنبه در برخی از نقاط استان آغاز و با گذشته زمان به ریزش برف تبدیل می‌شود.
زاهدی با اشاره به اینکه اوج فعالیت این سامانه روز یکشنبه رخ می‌دهد، عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود در این روز به طور متوسط بیش از ۱۰ میلیمتر بارش داشته باشیم.
وی بیان کرد: این سامانه با بارندگی‌های فراگیر، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید در بعضی ساعت‌ها تگرگ و ریزش برف همراه است.
دمای هوای همدان به ۱۰ درجه سانتیگراد زیر صفر می‌رسد
وی تاکید کرد: بر اثر فعالیت این سامانه تا روز یکشنبه دمای بیشینه استان بین ۱۰ تا ۱۲ درجه سانتی‌گراد و دمای کمینه نقاط مختلف استان نیز بین پنج تا هفت درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد.
کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان گفت: در پی این کاهش دمای شبانه همدان ممکن است به ۱۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر برسد.
وی عنوان کرد: فعالیت این سامانه به صورت متناوب تا انتهای هفته آینده ادامه دارد و به دنبال آن از میزان آلودگی هوای همدان کاسته می‌شود.
زاهدی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۱۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین و کبودراهنگ با هفت درجه سانتی‌گراد زیر صفر، سردترین شهرهای استان بوده‌اند.
وی اظهار داشت: دمای کمینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته پنج درجه سانتی‌گراد زیر صفر و بیشینه دمای هوای این شهر ۱۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.
میانگین میزان بارندگی از ابتدای سال زراعی ۹۹-۹۸ تاکنون در همدان به ۵۲.۲ میلی متر رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۸.۹ میلی متر افزایش داشته است.
آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e