آخرین خبر/ رئیس پلیس فتا استان هشدار داد: مردم فریب پیامک جعلی در خصوص قطع یارانه را نخورند.
سرهنگ محمد اقبالی اظهار کرد: مدتی است مجرمان با راه اندازی سایت جعلی و ارسال پیامک اقدام به فریب و هدایت کاربران به درگاه‌های جعلی بانک‌ها درخصوص جلوگیری از قطع یارانه‌ها می‌کنند که مردم باید برای پیشگیری ازهرگونه جرم هوشیار باشند.
وی افزود: مجرمان پس از هدایت متقاضیان به درگاه‌های جعلی (فیشینگ)، اطلاعات کارت بانکی آنها را کسب و سپس اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب آنان می‌کنند.
این مقام انتظامی گفت: کاربران چنانچه پیامی با مضمون قطع یارانه دریافت کردند، حتماً صحت آن را با مراجعه به سایت همان سازمان و مراجع ذیربط پیگیری کنند.
وی تصریح کرد: اخیرا مشاهده شده برخی افراد سودجو با ارسال پیامک جعلی به مردم برای اطلاع را ازوضعیت یارانه درخواست مبلغ ۲۰ الی ۵۰ هزاررریال به منظور ورود به سایت و ثبت نام می کنند که همه آن ها جعلی است.
سرهنگ اقبالی خاطرنشان کرد که چنانچه مردم به دلیل ناآگاهی اطلاعات بانکی خود را در اختیار این افراد سود جو وکلاهبردار قرار داده‌اند، سریعاً رمز دوم اینترنتی خود را تغییر دهند و برای فعال سازی رمزهای یک بار مصرف کارت‌های بانکی خود اقدام کنند.
رئیس پلیس فتا استان البرز گفت: مردم، اخبار مربوط به هر گونه ارائه خدمات دولتی را صرفاً از سوی مبادی رسمی پیگیری کرده در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir اعلام کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af