ایرنا/ هواشناسی البرز اعلام کرد که فردا جمعه یک سامانه پرفشار سرد بارشی وارد آسمان این استان خواهد شد.
منصور رحمانیان مدیر کل هواشناسی البرز اظهار داشت: بررسی الگوهای پیش یابی هواشناسی حاکی از نفوذ و فعالیت سامانه پرفشار سرد بارشی از جمعه هفته جاری در استان خواهد شد.
از عصر جمعه به تناوب تا اواسط هفته آینده در منطقه البرز مرکزی به موجب آن وزش باد شدید، رگبار باران و برف در ارتفاعات کولاک برف ،رعد و برق ، کاهش شدید دمای بیشینه دور از انتظار نخواهد بود.
سرعت وزش باد عصر امروز استان البرز ۲۰ کیلومتر در ساعت، فردا جمعه ۴۸ کیلومتر در ساعت شنبه هفته آینده ۳۶ کیلومتر در ساعت و یکشنبه و دوشنبه هفته آینده به ۲۴ کیلومتر در ساعت می رسد.
رحمانیان وضعیت کیفی هوای امروز پنجشنبه و فردا جمعه را ناسالم عنوان کرد و گفت: سه روز ابتدای هفته آینده هوا به لحاظ کیفی سالم خواهد بود.
دمای کمینه و بیشنیه امروز بین یک تا ۱۵ درجه بالای صفر است و فردا جمعه دمای هوای استان بین منفی ۲ تا ۱۴ درجه بالای صفر، شنبه منفی ۳ تا ۶ درجه بالایس صفر یکشنبه صفر تا ۶ درجه بالای صفر پیش بینی می شود.
غلظت آلاینده ها و غبار محلی از هفته گذشته در استان البرز آغاز شده و تا کنون ادامه دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af