ایرنا/کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از امروز با نفوذ یک سامانه بارشی به جو استان انتظار می‌رود به تدریج بارش پراکنده و خفیف باران در برخی نقاط آغاز شود.
پیام مساعدی افزود: پیش‌بینی می‌شود فعالیت این سامانه بارشی به تناوب طی روزهای شنبه تا چهارشنبه آینده در استان ادامه یابد.
وی بیان کرد: بر این اساس طی این مدت رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش تندباد در سطح استان و بر روی دریا پیش بینی می‌شود.
مساعدی ادامه داد: طی عصر یکشنبه تا اواخر وقت روز دوشنبه به سبب تقویت و تشدید بارندگی‌ها نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی و اختلال در ترددهای شهری و جاده ای و وقوع رعد و برق های شدید
و وزش تند باد و در پی آن تلاطم شدید دریا هشدار داده می‌شود.
وی یادآورشد: روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته آینده دمای هوا در استان بوشهر به طور محسوسی کاهش می یابد.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهرگفت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری به تدریج همراه با افزایش ابر و در برخی نقاط احتمال بارش پراکنده باران و رعد و برق،
فردا بر روی دریا و برخی نقاط استان همراه با رگبار پراکنده باران، گاهی وزش باد و رعد و برق پیش بینی شده است.
وی گفت: در این مدت جهت وزش باد شمال شرقی تا شمال غربی با سرعت هشت تا ۳۰ و گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و از فردا به طور غالب جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۴ و در هنگام ظهر و بعد از ظهر بر روی دریا و برخی سواحل مرکزی و جنوبی استان بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.
وی عنوان کرد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر و فردا در هنگام وزش باد به بیش از ۱۲۰ سانتیمتر خواهد رسید.
مساعدی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۴:۴۷ بامداد، مد اول ساعت ۱۱:۰۳ ، جزر دوم دریا ساعت ۱۵:۳۸ و مد دوم دریا ساعت ۲۱:۴۵ خواهد بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22