فارس/ محمدعلی احسانبخش اظهار کرد: در ساعات اولیه صبح امروز بارش برف در محور قوچان به درگز سبب یخبندان شدید در این محور به ویژه گردنه تیوان شد.
جانشین فرمانده پلیس راه خراسان رضوی با بیان اینکه 5 کیلومتر از مسیر گرنه تیوان در اثر این یخبندان و برف مسدود شده بود، افزود: این انسداد مسیر با شن و نمک‌پاشی برطرف شد، اما هنوز هم چند پیچ در این محور لغزنده است.
وی با ذکر این مطلب که در حال حاضر ترافیک در بیشتر محورهای خراسان رضوی عادی و روان است، خاطرنشان کرد: در محور تربت حیدریه به زاوه و نیز محورهای روستایی نیشابور به فیلخانه و معموری به عبدل آباد به علت برداشت زعفران ترافیک خیلی سنگینی گزارش شده است.
احسانبخش از 15 فقره تصادف طی 24 ساعت گذشته در محورهای خراسان رضوی خبر داد و گفت: 2 فقره از این تصادفات فوتی و 13 فقره جرحی بوده که در نتیجه 2 کشته و 20مجروح بر جا گذاشته است.
جانشین فرمانده پلیس راه خراسان رضوی با بیان اینکه حوادث رانندگی فوتی در محور چناران و سبزوار رخ داده، ادامه داد: با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی توصیه می‌شود شهروندان حتما قبل از سفر از طریق تلفن ۲۴ ساعته 33822392 _051 از وضعیت ترافیکی و شرایط محورها مطلع شوند و تجهیزات زمستانی و ایمنی مانند زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.
گفتنی است؛ سازمان هواشناسی خراسان رضوی برای امروز و فردا در محورهای سردسیر استان به ویژه محورهای غربی و شمالی مانند سبزوار، قوچان، درگز، کلات، گلمکان و چناران پدیده مه گرفتگی و بارش پراکنده برف را پیش‌بینی کرده است.