باشگاه خبرنگاران/بی‌توجهی به سنگ کلیه باعث شد زن ۶۰ ساله کلیه خود را از دست بدهد.
جراح کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: با انجام جراحی و خارج کردن کلیه ۲۸ سانتی‌متری، بیمار ۶۰ ساله به زندگی بازگشت.
دکتر فرشاد ظهرابی افزود: این بانوی ۶۰ ساله با شکایت از درد مبهم همراه با ضعف و بی‌حالی برای معالجه مراجعه کرد.
او با اشاره به‌اندازه غیرطبیعی کلیه این بیمار، ادامه داد: با بررسی نتیجه سونوگرافی مشخص شد کلیه چپ این بیمار بر اثر تجمع ادرار کاملاً متورم شده است.
این جراح کلیه و مجاری ادراری، ادامه داد: با دریافت نتیجه آزمایش، کم‌خونی شدید نیز برای این بیمار گزارش شد که پس از کنترل کم‌خونی و انجام CT-Scan برای بیمار مشخص شد یک سنگ به‌اندازه دو سانتیمتر موجب انسداد مسیر خروجی کلیه شده و در نتیجه عملکرد کلیه را به‌طور کامل از بین برده است.
ظهرابی با اشاره به انسداد و تورم غیرطبیعی و نادر کلیه این بیمار گفت: بر این اساس، انجام عمل جراحی و برداشت کلیه، تنها راه نجات جان این بانوی ۶۰ ساله تشخیص داده شد.
سنگ کلیه را جدی بگیرید
او از مردم خواست، سنگ کلیه را جدی بگیرند، زیرا در برخی بیماران یک سنگ کلیه به‌راحتی می‌تواند کلیه فرد را از بین ببرد.
این پزشک بیان کرد: بیمارانی که کلیه سنگ‌ساز دارند یا سابقه ژنتیکی سنگ کلیه در آن‌ها وجود دارد باید در مدت‌زمان‌های ۳ یا ۶ ماهه برای ادامه درمان یا بررسی عملکرد صحیح کلیه‌های خود به پزشک مراجعه کنند.
ظهرابی عنوان کرد: باوجود امکانات لازم در استان، انجام اعمال جراحی کلیه و مجاری ادراری با روش‌های مختلف امکان‌پذیر است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22