فارس/رشید حیدری‌مقدم اظهار کرد: بیماری‌های واگیر‌دار تهدیدی بالقوه و جدی در حوزه امنیت و سلامت کشورهای مختلف جهان است و روند حرکت آن دارای رشد غیرمعقولی است.
وی به دستاوردهای نظام سلامت دنیا و افزایش امید به زندگی اشاره کرد و تغییر نگاه مردم به موضوعات مرتبط با سلامتی و بهبود تجهیزات و امکانات را از جمله عوامل موثر در این موضوع دانست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان از ورود بیش از یک‌هزار میلیاد تومان تجهیزات پیشرفته و به‌روز به استان خبر داد و یادآور شد: در پنج سال گذشته در بخش دولتی ام آر آی، سی‌تی اسکن و گاما اسکن وجود نداشت و هم‌اکنون این نیازها رفع شده است.
وی حضور بیش از حد افراد در شبکه‌های مجازی، جزیره شدن زندگی خانواده‌ها، بی‌تحرکی، چاقی و استرس‌ را مشکلات جوامع امروز دانست و توجه افراد جامعه به ویژه بیماران دیابتی را به ورزش از جمله ورزش‌های خانگی را به عنوان یک نیاز فیزیولوژیک و کاهش‌دهنده هزینه‌های درمان خواستار شد.
مدیرعامل انجمن دیابت همدان نیز در خصوص تاریخچه کشف انسولین و نامگذاری روز جهانی انسولین گفت: حرف زدن از دیابت را نباید صرفا به روز جهانی دیابت محدود کرد.
حسین معین توکلی توصیه‌هایی در خصوص بهبود شیوه زندگی افراد، بهره‌گیری از نظرات متخصصان تغذیه و علوم پزشکی، افزایش فعالیت جسمانی، کنترل فشار خون، چربی خون و قند خون و مورد توجه بودن رفتارهای درست برای حفظ سلامتی، مشارکت در برنامه‌های نذر سلامت ارائه کرد.
نماینده شرکت نوونوردیسک با مقایسه اقدامات انجام شده در خصوص دیابت در جهان و ایران در خصوص نامگذاری روز دیابت به عنوان زمان کشف انسولین، تاریخچه کشف انسولین گفت: در سال ۱۹۹۲ انسولین توسط بانتینگ کشف شد.
سعید سلیمانی اظهار کرد: شرکت نوروتوردیسک در سال ۱۹۷۲ تاسیس شد و بیشترین تحقیقات در دیابت را انجام داده است و بیش از ۶۰ درصد انسولین کل دنیا را تولید می‌کند.
وی توضیحاتی در خصوص مهمترین کارهای شرکت نوونوردیسک از جمله تولید و توزیع انسولینهای مختلف، تحقیق و توسعه، تلاش برای تغییر دنیای دیابت، آموزش همگانی و تخصصی و تلاش برای دستیابی به درمان‌های بیان کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e