تسنیم/ دبیرکل انجمن اسلامی چین بابیان اینکه در کشور چین حدود ده حوزه علمیه فعالیت دارد،گفت: هدف جامعه المصطفی تربیت صلح‌آمیز دانش‌پژوهان است و تلاش می‌کند افرادی تربیت کند که بتوانند در جامعه خویش اثرگذار گذاشته و در برقراری دوستی و صلح ایفای نقش کنند.
ما جونگ پینگ دبیر کل انجمن اسلامی چین در دیدار با حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسی رئیس جامعه المصطفی که در سالن جلسات این مرکز علمی برگزار شد،اظهار داشت: در چین حدود ده حوزه علمیه فعالیت دارد.
وی با تقدیر از خدمات صورت گرفته توسط جامعه المصطفی افزود: هدف جامعه المصطفی تربیت صلح‌آمیز دانش‌پژوهان است و تلاش می‌کند افرادی تربیت کند که بتوانند در جامعه خویش اثرگذار گذاشته و در برقراری دوستی و صلح ایفای نقش کنند.
دبیر کل انجمن اسلامی چین، دوستی بین ادیان گوناگون را نیاز جهانی دانست و تصریح کرد: از حضور در جامعه المصطفی بسیار خرسند هستم، ایران و چین روابط دیرینه‌ای با یکدیگر دارند که روابط این دو کشور باید تحکیم پیدا کند.
ما جونگ پینگ با اشاره به روابط خوب مسلمانان چین با پیروان دیگر ادیان، خاطرنشان کرد: مسلمانان چین در برقراری صلح و دوستی میان پیروان ادیان گوناگون در چین تأثیرگذارند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99