فارس/ حجت‌السلام ملاکریمی گفت: حسب گزارش مردمی مبنی بر تصرف منابع ملی در منطقه گلبستان، با حضور میدانی در مکان تصرف شده مشاهده شد که متاسفانه از سنوات قبل منابع طبیعی منطقه مورد تعدی و تصرف قرار گرفته شده است.
دادستان نکا افزود: با صدور دستور قضایی و همکاری اداره منابع طبیعی شهرستان، مکان مورد نظر به متراژ بیش از 18 هزار مترمربع و ارزش هفت میلیارد و 200 میلیون تومان رفع تجاوز و خلع ید شد.
این مقام قضایی ادامه داد: با توجه به حساسیت و ارزش جغرافیایی این منطقه، در بازدید از چندین نقطه مشخص شد در بخش های دیگری از این منطقه نیز توسط عده ای تصرف صورت گرفته و ضمن قطع درختان از 20 سال قبل، ویلا سازی نیز انجام شده است.
حجت الاسلام ملاکریمی اظهار کرد: با دستور قضایی مقرر شد کارشناسان منابع طبیعی دقیقا موضوع را بررسی نموده و در صورتی که در محدوده منابع طبیعی و ملی اقدام به ساخت و ساز شده باشد، گزارش به دادستانی ارسال تا اقدامات به موقع در این خصوص انجام شود.
دادستان شهرستان نکا خاطرنشان کرد: با توجه به تاکیدات ریاست محترم کل دادگستری استان مبنی بر حفظ و حراست از اراضی ملی و منابع طبیعی، این دادستانی با جدیت به این موضوعات ورود نموده و با متجاوزین برخورد قاطع و قانونی خواهد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9