فارس/ یک خانواده پنج نفره در آلاشت سوادکوه در روستای گردنه‌سر گرفتار برف شدند و همچنان گرفتار هستند.
اعضای این خانواده که شامل یک زن و شوهر، دو فرزند خردسال و یک خانم هستند روز چهارشنبه به روستای گردنه‌سر واقع در آلاشت سوادکوه رفتند اما به دلیل بارش سنگین برف گرفتار شدند.
منابع محلی در این زمینه به خبرنگار فارس اطلاع دادند، که هلال‌احمر و نیروهای امدادی تا بخشی از مسیر را برای نجات این افراد طی کردند اما به دلیل سنگینی برف شرایط امدادرسانی فراهم نشده است.
براساس اعلام منابع محلی باید بالگرد برای امدادرسانی اعزام شوند که هنوز در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است اما این خانواده طی تماسی که 24 ساعت گذشته داشتند عنوان کردند؛ مواد غذایی آنها نیز تمام شده است و در یک کلبه روستایی در این منطقه به سر می‌بردند و از 24 ساعت گذشته اطلاعی از این افراد در دست نیست.
خبرنگار فارس در استان این مسئله را از مسؤولان زیربط استان از جمله معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران پیگیر شد که وی وعده بررسی و شرایط امدادرسانی به این خانواده را از طریق هلال‌احمر استان داده است.
3 اقدام ناموفق برای نجات گرفتار‌ان در برف «گِردِنه‌سر» سوادکوه
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی نیز در این زمینه با اشاره به گرفتار‌شدن 5 نفر در برف یک متر و 70 سانتی‌متری سوادکوه از 3 اقدام ناموفق برای نجات گرفتار‌ان در برف «گِردِنه‌سر» سوادکوه خبر داد.
گرفتار‌شدن 2 خانواده در برف روستای «گِردِنه‌سر» سوادکوه از روز جمعه باعث شد تا مدیران شهرستانی راه‌های مختلف نجات آنان را بررسی کنند.
وحید متانی با بیان اینکه از روز جمعه پیگیر نجات افراد گرفتار در برف روستای «گِردِنه‌سر» سوادکوه هستیم و در حال حاضر به همراه فرماندار شهرستان سوادکوه در نزدیکترین محلی که امکان دسترسی وجود دارد، حاضر هستیم، گفت: تیم کوهستان هلال احمر شهرستان سوادکوه 3 بار برای کمک‌رسانی به افراد گرفتار در برف اقدام کرد ولی به دلیل وجود حدود یک متر و 70 سانتی‌متری برف امکان حضور در محل وجود ندارد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی با بیان اینکه به دلیل شرایط جوی در حال حاضر امکان حضور امداد هوایی وجود ندارد، افزود: هماهنگی برای حضور امداد هوایی در صورت مساعد‌شدن شرایط جوی انجام شد.
وی با بیان اینکه بولدوزر برای بازگشایی مسیر در حال حضور در منطقه است، گفت: ارسال غذا به افراد گرفتار در برف اولویت ما است و راه‌های ممکن برای نجات آنان مورد نظر است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9