ایرنا/ مدیر امور منابع آب کرمانشاه گفت: ۲۱ حلقه چاه غیرمجاز در دشت میان‌دربند، روستای اکبرآباد (تپه گینو) توسط واحد گشت و بازرسی امور آب این شهرستان بسته شد.
حسن آبادی افزود: در راستای طرح احیا و تعادل بخشی دشت‌ها، حفاظت از منابع آب زیرزمینی و نیز سازگاری با کم آبی به عنوان یکی که از اولویت‌های کاری وزارت نیرو، امور آب توانسته است در راستای تحقق این هدف چاه‌های غیرمجاز را توسط واحد صیانت از دشت‌ها ( گشت و بازرسی) شناسائی و پس از اخذ مجوز از مراجع قضایی و با همکاری نیروی انتظامی مسدود کند.
وی اظهار داشت: برداشت‌های بی‌رویه و غیرمجاز از آبخوان‌ها باعث تشدید روند افت منابع آب و مخاطرات زیست محیطی در دشت‌ها شده است.
او با اشاره به اینکه بخش زیادی از کشاورزی به منابع آب زیرزمینی وابسته است، گفت: از این رو حیات کشاورزی در دست آب‌های زیرزمینی است و به همین منظور اجرای طرح هوشمندسازی چاه‌های کشاورزی در قالب طرح تعادل بخشی منابع آبی و همچنین کنترل بهره‌برداری چاه‌های غیرمجاز که در دست اقدام قرار گرفته یکی از مهم‌ترین راهکارهای صرفه جویی و بهینه سازی مصرف آب است.
وی تاکید کرد: روند برخورد قانونی با چاه‌های غیرمجاز در دستور کار و اولویت منابع آب شهرستان کرمانشاه است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246