مهر/ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز گفت: اولین کتابخانه تخصصی ویژه کودکان استان البرز در شهرستان فردیس احداث می شود.
احمدعلی هراتی با بیان اینکه هفته کتاب و کتابخوانی فرصتی برای نمایش اقدامات انجام شده در این حوزه است، اظهار کرد: در سایه وفاق و همدلی مسئولان استانی در این حوزه اقدامات خوبی دنبال شده است.
وی اضافه کرد: در اسفندماه سال گذشته در شهر آسارا کتابخانه عمومی با نام «گلستان» افتتاح شد که اکنون ۵۰۰ عضو دارد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز با اشاره به تعاملات انجام شده با بخشداری و دهیاری های بخش آسارا برای راه اندازی پیک کتاب، افزود: با این اقدام مردم در محلات و روستاهای بخش آسارا به راحتی می توانند به کتاب دسترسی پیداکنند.
هراتی با این توضیح که شاه‌بیت تمامی فعالیت های فرهنگی در استان آغاز عملیات ساخت کتابخانه مرکزی است، گفت: این موضوع به عنوان دغدغه ای بزرگ در استان با همراهی و تعامل مجموعه استانداری و مدیریت شهری کرج دنبال و اجرایی شده است.
احداث ۱۲ کتابخانه در استان البرز
وی با بیان اینکه پس از کُلنگ زنی محل احداث کتابخانه مرکزی استان البرز کار تجهیز کارگاه آنجا انجام شده است، افزود: طراحی نقشه های اجرایی این پروژه نیز انجام و آماده سازی شده و پیمانکارآن، کار اجرایی ساخت را آغازکرده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز گفت: کتابخانه مرکزی استان در شهر کرج با اعتباری بالغ بر ۵۲ میلیارد تومان در حال ساخت است و بازه زمانی ۲۴ ماهه برای انجام آن تعریف شده است.
هراتی در خصوص اقداماتی که در راستای توسعه فضاهای کتابخانه ای در دیگر شهرهای استان دنبال شده است، توضیح داد: ۱۲ پروژه در حال اجرا است.
وی با اشاره به اینکه فضای کتابخانه ای در محل استانداری البرز ایجاد شده که از نوع کتابخانه های مشارکتی است، گفت: این فضای کتبخانه ای که ۸۰ مترمربع وسعت دارد در هفته کتاب و کتابخوانی امسال افتتاح می شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز به کلنگ زنی کتابخانه «شهید شیرودی» در شهرستان فردیس اشاره کرد و گفت: فضاهای کتابخانه ای این شهرستان نیم میلون نفری طی سال های اخیر با مشکلات اساسی مواجه بود با احداث کتابخانه شهید شیرودی فضای کتابخانه‌ای این شهرستان افزایش می یابد.
هراتی با اشاره به اینکه کتابخانه شهید شیرودی فردیس در عرصه ۲۶۰ مترمربعی ساخته می شود، گفت: اعتبار این پروژه توسط خیرین و شهرداری مشکین دشت تامین شده که در بازه زمانی یکساله ساخته می شود.
وی با اشاره به اینکه اولین کتابخانه تخصصی ویژه کودکان در شهرستان فردیس احداث می شود، گفت: این کتابخانه مدرن توسط مدیریت شهری فردیس احداث و در اختیار کتابخانه های عمومی استان قرار خواهد گرفت.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز تاکید کرد: کتابخانه تخصصی کودکان شهرستان فردیس در زمینی به مساحت ۱۱۴ مترمربع احداث می شود.
هراتی به احداث کتابخانه در مسجد المهدی فردیس اشاره کرد و گفت: با اجرای این پروژه ها گام مهمی در راستای توسعه فضاهای کتابخانه ای شهرستان فردیس برداشته شده است.
وی با بیان اینکه در شهرک بعثت مشکین دشت شهرستان فردیس نیز پروژه ای دیگر از محل اعتبار تملک و دارایی ها اجرا می شود، افزود: تا پایان سال جاری عملیات اجرایی احداث این کتابخانه که ۷۵۰ مترمربع وسعت دارد آغاز می شود و در آن تمامی فضاهای فرهنگی لازم ایجاد خواهد شد.
پیشرفت ۵۰ درصدی کتابخانه طالقان
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز در خصوص اقدامات انجام شده در شهرستان ساوجبلاغ نیز، گفت: در آینده ای نزدیک در فاز هفتم شهر جدید هشتگرد کتابخانه ای به وسعت هزار و ۴۰۰ متر احداث خواهد شد، این پروژه با همکاری شرکت عمران اجرایی می شود.
هراتی با بیان اینکه سال گذشته کتابخانه «آدینه» در ملک آباد شهرستان ساوجبلاغ افتتاح شد، گفت: امسال نیز در محله مهدی آباد چهارباغ کتابخانه ای دیگر بهره برداری می شود.
وی در بخش دیگری با تاکید بر اینکه تا سال گذشته در شهر گلسار کتابخانه ای وجود نداشت، گفت: در سال جاری با همکاری مدیریت شهری ساختمانی به نهاد کتابخانه های عمومی استان واگذار شده است امیدواریم تا پایان سال کتابخانه آماده بهره برداری شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز گفت: در شهر ماهدشت نیز کتابخانه ای در حال ساخت است که در هفته کتاب و کتابخوانی سال آینده آماده بهره برداری می شود.
هراتی به پیشرفت ۵۰ درصدی کتابخانه شهرستان طالقان اشاره کرد و گفت: این کتابخانه سال آینده بهره برداری می شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af