فارس/صمدی اظهار کرد: طی چند روز اخیر با کمبود خون و فرآورده‌های خونی در اردبیل مواجه شده‌ایم و از تمامی همشهری‌های خیر اردبیلی و اهداکنندگان مستمر درخواست می‌کنیم تا برای اهدای خون به مراکز خون‌گیری مراجعه کنند.
وی افزود: همه می‌دانیم که نیاز به خون نیازی همیشگی است پس لازم است اهدای خون خود را به زمان‌های خاص سال اختصاص ندهیم ‌و با این کار یاریگر بیماران نیازمند به خون باشیم.
معاون فنی و فناوری‌های نوین انتقال خون استان اردبیل بیان کرد: در پی کمبود خون و فرآورده‌های خونی، با ارسال پیامک به اهداکنندگان خون به‌خصوص اهداکنندگان مستمر، از آنان دعوت شد تا در این کار خیرخواهانه شرکت کنند تا در بیمارستان‌های استان با مشکلی روبه‌رو نشویم.
وی تصریح کرد: برخی از فرآورده‌های خونی مانند پلاکت عمر کوتاه ۳ روزه دارند و لازم است اهدای خون و اهدای پلاکت به‌صورت مستمر صورت گیرد تا با کمبود این فرآورده مهم خونی روبه‌رو نشویم و حتی مردم می‌توانند تنها پلاکت خون خود را اهدا کنند.
صمدی گفت: اهالی شهر اردبیل می‌توانند برای تعیین نوبت اهدای خون به سایت انتقال خون اردبیل مراجعه و در سامانه نوبت‌گیری اقدام به دریافت نوبت کنند و در زمان مشخص‌شده برای اهدای خون خود مراجعه کنند تا در وقت آنان نیز صرفه‌جویی شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253