فارس/ حبیب الله محبی اظهار داشت: همزمان با پایان آماده‌سازی سایت جدید، عملیات ساخت و ساز برای مناطق سیل‌زده «چم‌شیر» آغاز شده و تاکنون ۸۰ قطعه زمین به مردم این منطقه واگذار شده و مابقی قطعات نیز در حال واگذاری است.
وی افزود: در مجموع ۲۵۰ قطعه زمین در ۲۶ هکتار زمین جهت اسکان دائمی اهالی چم‌شیر در سایت جدید اسکان در نظر گرفته شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان ایلام ادامه داد: بنیاد مسکن در راستای کمک به ساخت و ساز ساکنین این روستا ۵۵ میلیون تومان قرض‌الحسنه و ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌کند.
محبی تصریح کرد: برای آماده‌سازی سایت چم‌شیر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل منابع ملی، تصویب شده است.
وی خاطرنشان کرد: در بحث پرداخت تسهیلات برای واحدهای خسارت‌دیده شهری و‌ روستایی، مشکل خاصی وجود ندارد و از متقاضیان درخواست می‌شود با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده در خصوص بارش‌های پاییزه نسبت به تکمیل پرونده و تسریع در ساخت و ساز اقدام کنند.
به گفته محبی، واحدهای احداثی شهری ۶۵۰ میلیون ریال تسهیلات و ۱۷۰ میلیون ریال بلاعوض و واحدهای روستایی ۵۵۰ میلیون ریال تسهیلات و ۱۵۰ میلیون ریال بلاعوض پرداخت و به هر واحد احداثی ۱۶۰ کیسه سیمان رایگان تحویل داده می‌شود.
روستای چم‌شیر از توابع شهرستان سیروان در استان ایلام بیش از ۵۰۰ نفر جمعیت و سکنه دائم دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a