ایرنا/رئیس پلیس راه استان اردبیل با اشاره به بارش اولین برف پاییزی و تغییر شرایط جوی بر ضرورت قانونمندی رانندگان تاکید کرد و گفت: تردد از جاده خلخال - اسالم فقط با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.
سرهنگ سیدمحمد صفوی اظهار داشت: به دنبال تغییر شرایط جوی و کاهش چشمگیر دمای هوا، اولین برف پاییزی بر زمین نشسته و مشکلاتی را در تردد عادی وسایط نقلیه به وجود آورده است.
وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون تمامی جاده‌های ارتباطی استان اردبیل باز بوده و تردد در آن امکان‌پذیر است، افزود: عملیات برف‌روبی و نمک‌پاشی در بیشتر جاده‌ها انجام شده است.
او بر لزوم همراه داشتن تجهیزات ایمنی زمستانی به ویژه زنجیر چرخ و نیز اطمینان از سالم بودن سیستم گرمایشی و برف‌پاکن خودرو تاکید کرد.
اردبیل به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود و قرار گرفتن در سرزمینی فلاتی شکل با شیب‌های بسیار تندی به زمین‌های کم‌ارتفاع اطراف خود شامل کرانه‌های دریای خزر، جلگه پست مغان و نیز دشت‌های کم ارتفاع استان‌های آذربایجان‌شرقی و زنجان منتهی می‌شود و به همین لحاظ جاده‌های این استان اغلب دارای پیچ‌ها و شیب‌های بسیار تند هستند.
هشت گردنه سخت‌گذر به نام‌های حیران، صایین، بودالالو، نقدوز، الماس، لنگان، قره‌آغاج و اسلام‌آباد در راه‌های ارتباطی این استان قرار دارند.
اردبیل به خاطر موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود از نقاط سردسیر ایران محسوب می‌شود و از وضعیت جوی بسیار متغیر برخوردار است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253