ایرنا/ رئیس اداره هواشناسی مهاباد گفت: دمای هوای آذربایجان‌غربی از روز چهارشنبه هفته جاری به تدریج افزایش پیدا می‌کند.
اردلان محمدپور اظهار داشت: برای آسمان آذربایجان‌غربی عبور امواج ناپایدار و ضعیف بارشی در ۲۴ ساعت آینده پیش بینی شده است.
وی گفت: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده ادامه عبور امواج ناپایدار و ضعیف بارشی در منطقه است که تا بعدازظهر فردا سه‌شنبه ادامه خواهد داشت.
رئیس اداره هواشناسی مهاباد ادامه داد: طی این مدت در برخی از ساعات افزایش ابر، وزش باد ملایم و بارش‌های ضعیف و پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
محمدپور اضافه کرد: از بعدازظهر فردا نیز تا اواخر هفته پدیده خاصی در آسمان منطقه مشاهده نخواهد شد و انتظار داریم از روز چهارشنبه افزایش نسبی دما را تجربه کنیم.
وی اظهار داشت: در شبانه روز گذشته تکاب و چالدران با دمای هوای منفی هفت درجه سانتی‌گراد سردترین نقاط استان و پلدشت با حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین شهر استان بود.
محمدپور عنوان کرد: در همین مدت دمای هوای ارومیه و مهاباد نیز هر کدام بین منفی چهار و هفت درجه سانتی گراد در نوسان بوده است.
وی در خصوص بارش‌های سال آبی جاری آذربایجان‌غربی نیز گفت: در سال زراعی جاری به طور میانگین ۲۱.۱ میلی‌متر بارش در استان ثبت شد که در مقایسه با میانگین بارش‌های سال قبل ۶۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.
وی اضافه کرد: سال گذشته تا این موقع ۵۶.۴ میلی‌متر بارندگی در استان ثبت شده بود که بارش‌های امسال ۳۵.۳ میلی‌متر در مقایسه با پارسال کمتر شده است.
آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است.
آب و هوای این آذربایجان‌غربی سرد و کوهستانی است و بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می‌یابد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b