مهر/رئیس اداره منایع طبیعی و آبخیزداری گلپایگان گفت: امسال برای اجرای طرح آبخیزداری در گلپایگان سه میلیارد تومان اعتیارتخصیص داده شد.
مهدی رمدان صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: سال گذشته فاز نخست طرح کنترل سیلاب حوزه آبخیزداری تخت عباس در مجاورت تالاب شور به طول یک هزار و ۳۵۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان انجام شد.
وی با بیان اینکه امسال از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های آبحیزداری سه میلیارد تومان اعتیار تخصیص داده شد، افزود: امسال فاز دوم طرح کنترل سیلاب حوزه آبخیزداری تخت عباس اجرا و تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گلپایگان گفت: برای ترمیم سرریز بند خاکی حوزه آبخیزداری قرغن ۵۰۰ میلیون تومان اختصاص دادیم.
وی ادامه داد: بند خاکی حوزه آبخیزداری قرغن ۴۵ درصد و بند خاکی تیکن ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گلپایگان تصریح کرد: نقشه برداری حوزه آبخیزداری تخت عباس با هدف جنگل کاری به طول شش هکتار انجام شد که در صورت تخصیص اعتبار اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: طرح جنگل کاری با هدف جلوگیری از فرسایش خاک وجلوگیری از ورود ریزگردها و تغذیه سفره‌های زیر زمینی انجام می‌شود.
رمدان گفت: مراتع گلپایگان در دو بخش ییلاق و قشلاق است که مراتع ییلاق در فصل گرم و مراتع قشلاق در فصل سرما سال برای چرای دام آزاد است.
وی با بیان اینکه مراتع قشلاق در فروردین و اردیبهشت ماه غرق می‌شود تا گیاهان تکثیر و به بذردهی برسند، افزود: فصل قشلاق از اوایل آذرماه تا اواخر اسفندماه است.
رمدان افزود: تمام مراتع گلپایگان ممیزی و تعداد بهره‌برداران و میزان برداشت علوفه برای چرای دام آن‌ها مشخص شده است که براساس آن می‌توانند دام را برای چرا به مراتع ببرند.



همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18