فارس/ محمدعلی طالبی ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی ارتقا فرهنگ سلامت اداری که در سالن شهید عباسپور برق منطقه‌ای برگزار شد، گفت: نظارت همگانی یکی از خلأهایی است که در نظام برنامه‌ریزی و ساختار اداری و فرهنگ حاکم بر جامعه وجود دارد.
استاندار یزد یکی از راه‌های حرکت در مسیر سلامت اداری در کشور را تقویت نظارت همگانی و استقبال از چنین نظارت‌هایی عنوان کرد و افزود: اگر دستگاهی بخواهد که فرار از شفافیت، پاسخگویی به رسانه‌ها و مردم داشته باشد، به این معنا است که در این دستگاه چیزهایی وجود دارد که علاقه‌مند نیستند پاسخگو باشند.
وی اضافه کرد: بعضی از دستگاه‌ها مانند دستگاه‌های نظارتی برخی محدودیت‌ها برای اطلاع‌رسانی دارند که همگان نسبت به آن آگاهی دارند ولی این مسئله باید در سایر دستگاه‌ها رشد یابد تا بتوانیم به‌سلامت اداری که مدنظر است دست‌یابیم.
طالبی تصریح کرد: بعضی مواقع وقتی سلامت اداری مطرح می‌شود، فکر می‌کنیم دایره تأثیر فعالیت‌های ما به دستگاه اداری و سازمان اداری کشور محدود است ولی وقتی کوچک‌ترین مسئله‌ای در خصوص فساد و سلامت اداری مطرح می‌شود بازخورد گسترده‌ای در جامعه پیدا می‌کند و بر اعتماد جامعه نسبت به‌نظام و دولت تأثیرگذار است.
استاندار یزد با تأکید بر اینکه ما وظیفه بسیار مهمی برای افزایش اعتماد مردم نسبت به دولت و نظام جمهوری اسلامی داریم عنوان کرد: ما باید اعتماد عمومی جامعه را افزایش دهیم و نمی‌توانیم بگوییم که در سرمایه اجتماعی بی‌اثر هستیم، درحالی‌که سرمایه اجتماعی تا حد زیادی متأثر از مسائل محلی است و این را می‌توان در پیمایش‌هایی که صورت گرفته مشاهده کرد.
وی بابیان اینکه امروزه وظیفه و مسئولیت هر شخصی در هر دستگاه دولتی و اداری ارتقا سرمایه اجتماعی و افزایش اعتماد عمومی جامعه به‌نظام و دولت است تصریح کرد: در طول چند روز گذشته حوادثی را در کشور شاهد بودیم که با تحلیل این آشوب‌ها و جمعیتی که در این آشوب‌ها، هدایت و رهبری آن را عهده‌دار بودند، متوجه شدیمدکه همه این حرکت‌ها سازماندهی‌شده است.
یک جریان خاص و ضدنظام هدایت کننده آشوب‌گران است
طالبی افزود: پس از دستگیری و بررسی میدانی این آشوب‌ها و تجمع‌هایی که صورت گرفت ثابت شد که یک خط و جریان سازماندهی‌شده پشت این جریانات است و افرادی که باهدف به کشور وارد و برای آشوب و ضربه زدن به‌نظام هزینه می‌کنند تا به اهداف شومشان دست یابند.
استاندار یزد خاطرنشان کرد: اینکه امروزه شاهد این آشوب‌ها هستیم به عملکرد خودمان نیز بازمی‌گردد که در ادارات و دستگاه‌های دولتی استان باید نسبت به برخی مسائل توجه ویژه و خاص داشته و نبایدنسبت به آن سهل انگاری کنند.
وی در پایان خطاب به مسئولان دستگاه‌های دولتی استان، گفت: به‌شدت با مدیرانی که نسبت به سیاست‌های استان و اولویت‌هایی که تعیین‌شده بی‌توجه باشند، برخورد می‌کنیم و این مسیر را ادامه خواهیم داد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today
آخرین خبر یزد در سروش :
http://sapp.ir/Yazd.Online
آخرین خبر یزد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155451392Cdb9bc9fb1b