باشگاه خبرنگاران/ مدیر کل تعزیرات حکومتی فارس در خصوص تمهیدات تعزیرات حکومتی در جهت نظارت بازار، گفت: با گران فروشان و اخلال گران در بازار برخورد قاطع می‌شود.
علی مبشری با اشاره به تمهیدات لازم برای نظارت بر قیمت‌ها در استان، گفت: برای نظارت بر بازار و برخورد با گرانفروشی احتمالی ناشی از افزایش قیمت بنزین، گشت‌های نظارتی با همکاری اتاق اصناف و بازرسی سازمان صمت تشدید خواهد شد و نظارت‌ها به نحوی پیش خواهد رفت که شاهد افزیش قیمت‌ها نباشیم.
او با اشاره به اینکه بازرسی از همه صنوف، انبار‌ها و تولید کنندگان انجام خواهد شد، اضافه کرد: قانون گذار برای سودجویانی که با سوءاستفاده از شرایط موجود اقدام به احتکار کالا و یا به هر نحوی اخلال در بازار می‌کنند مجازات سنگینی را پیش بینی کرده و پرونده‌های متخلفین نیز با سرعت و جدیت رسیدگی خواهد شد.
مدیر کل تعزیرات حکومتی فارس وضعیت فعلی بازار و ذخیره کالا در انبار‌ها را مناسب ارزیابی کرد و افزود: طی ماه جاری بالغ بر ۲ هزار پرونده صنفی در شعب تعزیرات حکومتی استان رسیدگی شده که با توجه به پهنه استان و تعداد اصناف، این میزان پرونده، زیاد نیست.
عضو ستاد تنظیم بازار استان از افزایش ساعات حضور گشت‌های سیار تعزیرات تا ساعت ۲۱ خبر داد و گفت: اکیپ‌های نظارتی همچنین در ساعات اولیه صبح در میادین میوه و تره بار حضور خواهند داشت و با تخلفات در این حوزه برخورد خواهند کرد.
مبشری با بیان اینکه سهمیه بندی بنزین به نحوی انجام شده که آثار تورمی نداشته باشد، افزود: مردم نگران افزایش قیمت‌ها نباشند و در صورت مشاهده هر گونه گرانفروشی مراتب را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۰۱۳۵ و تلفن گویای ۱۳۵ تعزیرات که به طور شبانه روزی آماده دریافت گزارشات و شکایات است اعلام تا نسبت به رسیدگی به موضوع و برخورد با متخلفین اقدام فوری شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913