ایرنا/کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی گفت: با توجه به الگوی نقشه‌های پیش‌یابی با تقویت امواج ناپایدار جوی و افزایش سرعت باد از فردا شب در بیشتر نقاط استان بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.
جواد نخعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بارش تگرگ و برف در نقاط مستعد و کوهستانی دور از انتظار نیست افزود: برای روز چهارشنبه کاهش محسوس و قابل ملاحظه دمای هوا پیش‌بینی می‌شود.
وی وقوع روان‌آب و احتمال آبگرفتگی معابر شهری و روستایی، احتمال بارش تگرگ و کاهش دید افقی در اثر تشکیل مه در مناطق کوهپایه‌ای، لغزندگی سطح جاده‌ها و معابر، احتمال اختلال در آمد و شد وسایل نقلیه به‌ویژه در مناطق کوهستانی و گردنه‌های برفگیر استان را از مهمترین مخاطره این سامانه به استان دانست.
نخعی با بیان اینکه مردم از سفرهای غیر ضرور اجتناب کنند اظهار داشت: کشاورزان نسبت به جمع‌آوری باقی‌مانده محصولات کشاورزی از قبیل زرشک اقدام کنند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته دمای مرکز استان بین چهار و ۱۸ درجه سلسیوس متغیر بود افزود: در این مدت قاین با دمای منفی سه و دهسلم نهبندان با ۲۳ درجه سانتی‌گراد به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط استان بودند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7