مهر/فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند از افتتاح نمایشگاه «۴۰ سال جهاد، خدمت و شهادت» در بیرجند همزمان با ۲۹ آبان ماه خبر داد.
مهدی صادق احمدی پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با تشریح برنامه های گرامیداشت چهل سالگی بسیج، اظهار داشت: طی این هفته بالغ بر ۴۰ برنامه محوری و ۷۰۰ برنامه جزئی در سطح رده های مختلف بسیج شهرستان برگزار می شود.
وی از افتتاح نمایشگاه «۴۰ سال جهاد، خدمت و شهادت» در بیرجند همزمان با ۲۹ آبان ماه خبر داد و گفت: در این نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ ساله بسیج در عرصه های مختلف به نمایش گذاشته می شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند با اشاره به برپایی ۴۰ غرفه در این نمایشگاه، بیان کرد: از این تعداد ۳۰ غرفه مربوط به دستاوردهای بسیج در عرصه های مختلف و در ۱۰ غرفه نیز محصولات اقتصاد مقاومتی و صنایع دستی بانوان بسیجی به نمایش گذاشته می شود.
صادق احمدی ادامه داد: این غرفه ها در موضوعات مختلفی در بخش های تمدن سازی اسلامی، استکبارستیزی، مقاومت اسلامی، شهید و شهادت، ولایت مداری، سبک زندگی اسلامی، دستاوردهای بسیج در عرصه های دفاعی، امنیتی، علمی، پژوهشی، فضای مجازی، اقتصاد مقاومتی و رونق تولید خواهد بود.

برگزاری ۲۰۰ نشست بصیرتی
وی با بیان اینکه در حاشیه و ورودی این نمایشگاه ۴۰ عنوان برنامه فرهنگی و هنری پیش بینی شده است، بیان داشت: این برنامه ها به صورت زنده از شبکه استانی خاوران نیز پخش خواهد شد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند اضافه کرد: این نمایشگاه همه روزه از ساعت ۱۷ الی ۲۱ به مدت هفت شب روی علاقمندان باز خواهد بود.
صادق احمدی، برگزاری همزمان چهار یادواره شهدا در سطح چهار مسجد شهرستان بیرجند را از جمله برنامه های نخستین روز این هفته اعلام کرد و گفت: سرکشی از خانواده شهدا، میثاق با شهدا و غبارروبی مزار شهدا از جمله برنامه های دیگر این روز خواهد بود.
وی با بیان اینکه در دومین روز این هفته حضور ۲۰۰ حلقه صالحین را در نماز جمعه خواهیم داشت، بیان داشت: دوم آذرماه نیز مجمع عالی بسیج شهرستان صاعت ۹ صبح در سالن غدیر بیرجند برگزار می شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند همچنین از برگزاری ۲۰۰ نشست بصیرتی در دانشگاه ها، مدارسف پایگاه های بسیج و مساجد طی این هفته خبر داد و افزود: در این هفته ۴۰ گروه جهادی محله محور در محله های خود خدمات محرومیت زدایی و اجتماعی را ارائه خواهند کرد.

اجتماع ۱۰ هزار بسیجی بیرجند
صادق احمدی اضافه کرد: همچنین ۹ گروه جهادی در این هفته با حضور در محله موسی بن جعفر(ع) بیرجند خدمات آموزشی و فرهنگی را به مردم حاشیه شهر ارائه خواهند کرد.
وی به برگزاری رزمایش« اقتدار و امنیت» همزمان با ۵ آذرماه اشاره کرد و گفت: در این رزمایش اجتماع سازمان یافته ۱۰ هزار بسیجی را خواهیم داشت که در حسینیه جماران بیرجند برگزار می شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند، برگزاری اجتماع سازمان یافته، تجلیل از گروه های جهانی، افتتاح دو پایگاه بسیج، برگزاری نمایشگاه غذای سالم و یادواره شهدا را از جمله برنامه های دیگر این هفته عنوان کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7