ایرنا/فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: پلیس طی عملیاتی موفق شد مرد جوانی را که در اقدامی جنون آمیز پنج تن از اعضای خانواده اش را در منطقه جالق سراوان به قتل رسانده بود،‌ ساعتی پیش در مخفیگاهش در زاهدان غافلگیر کند که مجرم در جریان درگیری مسلحانه با نیروهای پلیس به هلاکت رسید.
سردار محمد قنبری روز سه شنبه در این باره اظهار داشت: ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه دوم آبان سالجاری تیراندازی منجر به قتل ساکنان یک خانواده در منطقه خوشاب از توابع بخش جالق شهرستان سراوان به مرکز فورتیهای پلیس ۱۱۰ اعلام شد .
وی افزود: دقایقی پس از اعلام موضوع تیمی از ماموران انتظامی بخش جالق در محل جنایت حاضر و در بررسی های به عمل آمده مشخص شده سه عضو یک خانواده شامل نامادری ۲۱ ساله دو خواهر ۵ و ۱۴ ساله و ۲ دختر همسایه ۱۲ و ۱۵ ساله توسط پسر ۲۸ ساله این خانواده با سلاح کلاش به قتل رسیدند و فرد شرور و سابقه دار قبل از رسیدن عوامل انتظامی از محل جنایت گریخته است.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: در ادامه تحقیقات در بررسی های کارآگاهان اداره مبازره باجرایم جنایی پلیس آگاهی مشخص شد قاتل به علت مشکلات خانوادگی دست به این جنایت زده است.
وی ادامه داد: تحقیقات برای دستگیری متهم ادامه داشت تا اینکه اطلاعاتی در خصوص زندگی مخفیانه او در شهر زاهدان بدست آمد.
سردار قنبری افزود: ماموران پلیس امنیت عمومی پس از چندین شبانه روز تحقیقات گسترده میدانی مخفیگاه متهم را در مجتمع مسکونی سیمان منطقه مهرشهر زاهدان شناسایی و به صورت نامحسوس تحت نظر گرفتند.
وی اضافه کرد: تیم های عملیات ویژه پلیس پس از هماهنگی های لازم قضایی مخفیگاه متهم را پیش از ظهر امروز/ سه شنبه/ به محاصره خود در آوردند که قاتل مسلح و ۲ همدستش که خود را در حلقه محاصره پلیس گرفتار دیدند برای فرار از محل بدون توجه به اخطار پلیس با سلاح کلاش اقدام به تیراندازی به سمت عوامل انتظامی کردند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: در این درگیری که ساعتی بطول انجامید این قاتل شرور به هلاکت رسید و ۲ همدستش خود را به ناچار تسلیم پلیس کردند و در بازرسی از مخفیگاه آنان یک قبضه سلاح کلاش و ۲ قبضه کلت کمری به همراه مقادیری مهمات مربوطه کشف شد.
وی امنیت مردم را خط قرمز پلیس دانست و تاکید کرد: پلیس به پشتوانه هماهنگی خوب مقامات قضایی در مورد امنیت مردم با هیچکس تعارف ندارد و با افرادی که به جان، مال، دارایی، نوامیس، ابرو و حیثیت شهروندان تعرض کنند برابر قانون با قاطعیت برخورد خواهد کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c