ایرنا/بیش‌ از هزار کلاه ایمنی و برچسب شبرنگ بین موتورسوران سیستان و بلوچستان توزیع شد
معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: هزار و ۱۵۰ عدد کلاه ایمنی و برچسب شبرنگ در روز «یادمان قربانیان حوادث ترافیکی» در استان توزیع شد.
تیمور باقری هدف از برگزاری این رزمایش را ارتقای افزایش ضریب ایمنی تردد در جاده‌های سیستان و بلوچستان عنوان کرد و اظهار داشت: هزار و ۵۰۰ نفر از راکبان موتور سیکلت استان در این روز آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.
وی توزیع ۵۵۰ عدد کپسول آتش‌نشانی بین رانندگان وانت بار، توزیع و نصب هزار گردنبند شبرنگ مخصوص شتر و ۴۰۰ عدد مارکر شبرنگ استاندارد جهت آشکار سازی ناوگان حمل و نقل باری جاده‌ای در سیستان و بلوچستان را از دیگر اقدامات این اداره‌کل به مناسبت بزرگداشت یاد قربانیان حوادث ترافیکی ذکر کرد.
معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بر اساس اطلاعات دریافتی از پزشکی قانونی سوانح رانندگی در جاده‌ها در ۶ ماهه اول سالجاری منجر به فوت ۴۹۸ نفر و مصدوم شدن ۴ هزار و ۳۸ نفر شده است گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده این تعداد تلفات نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشاز ۶ درصد افزایش داشته است.
وی افزود: این استان با داشتن بیش‌از هفت درصد از شبکه راه‌های کشور دارای شاخص‌های مطلوبی در زمینه سوانح رانندگی در جاده نیست به طوریکه بر اساس اطلاعات ۶ ماهه، در هر هزار کیلومتر راه، ۲۱ نفر جان خود را در این مدت از دست داده‌اند.
باقری خاطر نشان کرد: تمام تلاش همکاران ما در مجموعه بزرگ راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بر ارتقاء فرهنگ ترافیک و افزایش ایمنی تردد در جاده‌های استان معطوف است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c