ایرنا/کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته سامانه بارشی که از ابتدای هفته جاری در همدان فعالیت می‌کند، عصر فردا چهارشنبه از این استان خارج می‌شود.
محمدحسن باقری‌شکیب افزود: با توجه به بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان استان تا ۲۴ ساعت آینده، ابری، همراه با ریزش برف در برخی از نقاط استان، برودت هوا و مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.
وی اظهار داشت: ریزش پراکنده برف از امشب تا صبح فردا در برخی از نقاط استان ادامه دارد و از بعدازظهر فردا چهارشنبه با خروج سامانه بارشی، رفته رفته از میزان ابرها کاسته می‌شود.
باقری شکیب عنوان کرد: برای فردا شب انتظار ریزش برف نداریم و پس از آن، تا انتهای هفته آینده آسمان استان صاف پیش‌بینی می‌شود.
وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ایستگاه باران سنجی منطقه شورین همدان با ۱۳ میلیمتر بارش و ۱۵ سانتی‌متر برف بیشترین آمار را در استان ثبت کرده است.
وی با اشاره به اینکه در این مدت تغییرات دمای روزانه و شبانه کاهش می‌یابد، افزود: با توجه به سردی هوا و لغزندگی معابر و جاده‌ها به رانندگان توصیه می‌شود تجهیزات زمستانی همراه داشته باشند.
کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان با بیان اینکه در این فصل از سال انتظار چنین ریزش برفی نداشتیم، افزود: اینگونه الگوی بارشی در فصل زمستان ایجاد می‌شود و اگر دمای هوا کمی بیشتر بود این سامانه بارشی به صورت باران اثر خود را باقی می‌گذاشت.
وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با هفت درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین و گل‌تپه با ۶ درجه سانتی‌گراد زیر صفر، سردترین شهرهای استان بوده‌اند.
باقری‌شکیب عنوان کرد: کمینه دمای هوای همدان سه درجه سانتی‌گراد زیر صفر و دمای بیشینه هوای این شهر نیز سه درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e