ایرنا/مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: یک زن جوان به خاطر یک میلیون تومان بدهی راهی زندان شده بود که با حمایت ستاد دیه آزاد شد.
یدالله روحانی منش بیان کرد: یک زن جوان با چند فرزند در یک منزل مسکونی مستاجر بود که به علت ناتوانی در تامین اجاره بها چند ماه اجاره او به تاخیر می افتد.
وی اضافه کرد: با شکایت صاحبخانه این زن ۴۴ ساله از ۱۱ آبان سال جاری راهی زندان شد که پرونده این فرد ۲۶ آبان در ستاد دیه همدان تشکیل شد.
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان اظهار داشت: در کمتر از ۲۴ ساعت پس از تشکیل پرونده، این زندانی با کمک ستاد دیه آزاد شد و به آغوش خانواده بازگشت.
روحانی منش گفت: آزادی زندانیان با بدهی اندک، بیماران، زنان و دختران و افراد سالخورده از اولویت های ستاد دیه همدان است.
وی یادآوری کرد: ۱۶۰ زندانی جرائم غیرعمد با بدهی ۲۴۱ میلیارد و ۱۳۷ میلیون ریال از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه آزاد شدند که ۱۵۳ تن مرد و هفت تن از زندانیان آزاد شده زن هستند.
مدیرعامل ستاد دیه همدان گفت: در این مدت ۱۲۰ زندانی مالی، ۲۲ زندانی ناتوان در پرداخت مهریه، ۱۱ زندانی ناتوان در پرداخت نفقه و هفت زندانی ناشی از دیه آزاد شدند.
روحانی منش افزود: ۱۰۰ میلیارد ریال از بدهی زندانیان آزاد شده در هت ماهه سال جاری قسط بندی، ۱۴ میلیارد ریال توسط بانک ها در قالب وام پرداخت و حدود ۲ میلیارد ریال آن از سوی شرکت های بیمه‌گر تامین شد.
وی اضافه کرد: ۸۵ میلیارد ریال از بدهی مددجوان توسط شاکیان پرونده بخشیده شد همچنین میزان آورده محکومان بیش از هفت میلیارد ریال بوده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e